Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem irodalomba?

Valaki segítene nekem irodalomba?

Figyelt kérdés

Villon Négysoros című verséhez kérdések--> első öt ember kettő darab 5-öst nyerhet, hajrá!


1. A mű címe mit árul el, s milyen a műhöz való viszonya?

2. Találhatók-e tér- és időmotívumok a versben: mit gondoltok, hol s mikor "történhet" a versbeli esemény?

3. Milyennek gondoljátok a versben megszólaló lírai ént? Hol jelenik meg a szövegben? (keress olyan részt, ahol E/1. személyű megszólalást, utalást találsz)

4. Mi a vers témája?

5. Mi lehet a mű műfaja?

6. Milyen a műforma? (hány soros, van-e rímelés benne, stb.)

7. Milyen a vers szókincse?

8. Milyen a vers hangulata?

9. Milyen személyes gondolatod támad a versről?

10. Jut-e eszedbe bármilyen más alkotás, legyen az irodalmi, vagy film, zene, képzőművészeti alkotás, amely párhuzamba állítható valamiért Villon ezen versével? (Jusson már eszébe mindenkinek valami... Nem baj, ha távoli a kapcsolat, lehet szabadon asszociálni, csak indokold meg, miért az jutott róla eszedbe.



Ezt kaptam a tanártól

Sosem voltam vers "elemzésben" jó😳

Szeretnék javítani és az első 5 ember aki elküldi két 5-öst kap.

Tudom nekem kellene,de aki tud segíteni Nagyon nagyon megköszönném!!



#irodalom #verselemzés #Villon #9. osztály irodalom
2020. máj. 14. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Ha más csinálja meg helyetted, továbbra sem leszel jó verselemzésből.
2020. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nyelvtanbaN tudnék segíteni... :-)
2020. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Egyikre se tudod a választ? Azért az érdekes.

Vagy csak egyszerűbb felrakni ide.


Verselemzésben az nehéz, hogy megtaláld a szempontokat, onnan könnyű. Neked csak kérdésekre kell válaszolnod.

2020. máj. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Helyesen irodalomban. Szívesen.
2020. máj. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!