Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakinek van kedve, át...

Ha valakinek van kedve, át tudná nézni, esetleg tudna építő kritikát (ami nem merül ki annyiban, hogy gagyi, vagy jó) adni a wattpad történetemhez?

Figyelt kérdés

2020. máj. 15. 15:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2020. máj. 15. 15:18
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Központozási hibákból, logikai bukkanókból sok van, azokat át kéne nézned mielőtt publikálod. Nagyon rövidek a fejezetek, bár ahogy nézem, Wattpadon ez a normális, szóval igazából mindegy is, nem ez a legnagyobb hibája. Kevered a múlt és jelen időt, ezt ne csináld. Dönts az egyik mellett és csak azt használd!

A párbeszéd írását is nézd át!

Így nagyjából ennyi. 🤷‍♀️ Nem nevezném konkrétan gagyi történetnek, csak van pár dolog amin még csiszolni kell. Hajrá! Ha átjavítod, elküldheted, átnézem szívesen.

2020. máj. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenképp megpróbálom kijavítani őket😊
2020. máj. 15. 21:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Én szívesen elolvastam volna, és mondtam volna véleményt, de már nincs fenn a történet... Ennyire gondoltad komolyan az írást, hogy már meg is untad? :(
2020. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tegnap még fenn volt, 2 történetbe is belekezdett.
2020. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Aki mindenbe csak belekezd, aztán otthagyja/törli... na, abból SOSEM lesz író.


Alapszabályok:

- saját gépen, saját Wordben írjuk

- befejezzük, nem publikáljuk, amíg nincs kész - ezt akkor is betartom, amikor több fejezetes a sztori. Legalább vázlat-szinten kész az egész, mielőtt elkezdem akár az első fejezetet feltölteni. Hogy miért? Hogy ne járjak úgy, hogy nem tudom, vagy nem akarom befejezni.

- annak semmi értelme, hogy egy fórumon kritikát kérsz, kapsz egyet(!), ami nem csak annyit ír, hogy "de cuki", hanem rámutat valami hibádra, és sértődésből leveszed. Ez még gyerekes is.


Mondjuk, nem csodálkozom, szerintem a Wattpad íróinak 90%-a ilyen... Undorító az az oldal.

2020. máj. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi, én nem töröltem le semmit. Update-eltem max, de egészen biztos, hogy nem töröltem egyiket sem.
2020. máj. 24. 11:39
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem véletlen kértem kritikát, nem csinálnék ilyet gyerekességből. Próbálok javítani rajta,ahogy tudok, de kezdőként nyilván nem vagyok még profi szinten, sajnálom ha nem tudok mindent. Nem tudom mi lehet a baj, a linknek elvileg jónak kéne lennie, mindkettő elérhető.
2020. máj. 24. 11:42
 9/11 A kérdező kommentje:
[link] elküldöm mégegyszer a linket, remélem így már jó lesz
2020. máj. 24. 12:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Most működik így.


Szóval: a témához nem tudok hozzászólni, mert nagyon nem az én műfajom ez a japán/koreai/nem tudom milyen ázsiai szerelmes tinik gimis története... Szóval magára az írásra reflektálok, teljes mértékben segítő szándékkal. (Magam is fanfiction író vagyok amúgy, úgyhogy olyan kritikát írok, amit én is szeretnék kapni bármikor.)


1. Elég sok benne a szlenges, trágár szó. Ennek lehet egy adott történetben helye, hiszen előfordul, hogy ilyen karakterről kell írni, de ebben az esetben én személy szerint itt már kicsit soknak érzem. Más, kevésbé durva szavakkal is lehetne érzékeltetni ugyanazt a hangulatot.

2. Vannak eléggé magyartalan kifejezések benne, amit át kellene fogalmazni ('fájóan fogok az arcomra' - ez nem jelent semmit, bár nyilván tudom, mit akarsz mondani, 'vagy kétszer majd elpusztulok' - nagyon szlenges, pedig ez már a leírás része a történetnek, 'elég para arccal néz' - ez szlenges is és értelmetlen is egyben)

3. A központozással valóban elég sok a probléma

4. Mi az a "hükk", ami annyiszor szerepel?

5. Váltakozik az elbeszélő múlt és a jelen idő - ebből az egyiket ki kellene választani, és következetesen annál maradni



Az első fejezetig olvastam, mert mint mondtam, a téma nem annyira fog meg. Összességében azt gondolom, kellene szerezned egy béta olvasót, aki átnézni neked a fejezetet, mielőtt közzéteszed, illetve olvass sok könyvet, hogy begyakorold az idők, elbeszélések, szemszögek megfelelő használatát.

2020. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!