Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg apukámat,...

Elefánt137 kérdése:

Hogy győzzem meg apukámat, hogy adjon zsebpénzt?? Instax minire gyűjtök

Figyelt kérdés
Azt tudni kell hogy apa nem nagyon ad ki pénzt baromságokra meg úgy semmire sem nagyon. Elmondtam neki mire gyűjtök de azt mondta hogy minek nekem olyan, meg hogy majd ő ad ilyen ősrégi béna fényképezőgépet. Meg azt is mondta hogy minek akarok olyat ha azt sem tudom hogy milyen képeket csinál. Megmutattam neki pár képet de úgysem adott pénzt. Mit tegyek?

2020. máj. 17. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Menj el dolgozni a nyáron.
2020. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez amúgy jó ötlet úgy is akartam limonádéstandot nyitni de jó lenne még nyár elején vagy a nyár előtt megszereznem a pénzt
2020. máj. 17. 16:32
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Az nem fog menni.

Ne legyél türelmetlen.

Ha kapnál is zsebpénzt: ennyit nem, ilyen rövid idő alatt.

2020. máj. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

például próbálj meg cserébe lemondani olyan dolgokról, amiket tudsz nélkülözni, de eddig megkaptál tőle és szintén pénzbe kerülnek. mondd meg, hogy nem kérsz születésnapra, névnapra, stb. más ajándékot, csak pénzt a vágyott gépre, mert neked ez fontosabb. vállalj nagyobb részt a házimunkában, hogy lássa komolyan gondolod, hogy áldozatokra is hajlandó vagy érte.


a limonádé stand nem biztos, hogy nagy üzlet (pláne nem fogja támogatni, ha az alapanyagokat is apádnak kell megvennie, de tiéd a nyerség).


lemosni a szomszéd kocsiját, lenyírni a füvet valakinek, ilyesmiért értelmesebb pénzt lehet kapni, a komolyabb diák munkákért pláne. de az se mindegy, mennyi idős vagy.


egyébként, ha meg akarsz tanulni fotózni, ahhoz egy “ósdi gép” sokkal jobb is lehet, mint az Instax, egy digitálisnak meg sokkal olcsóbb a fenntartása, mert nem kell bele folyton új filmet venni.

az Instax menő, bizonyos helyzetekben hasznos is, de nem a legpraktikusabb és pláne nem költséghatékony fenntartású gép. egyszer kell a gépet megvenned, de aztán folyamatosan költhetsz a filmre hozzá. persze, ha a te pénzed, akkor arra költöd, amire akarod. viszont egy ilyen géphez folyamatos bevételre van szükséged, mert nem elég csak egyszer összegyűjtened az árát.

2020. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!