Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van valami megoldás arra,...

Van valami megoldás arra, hogy elsőre (netán másodjára) felkeljek, ha szól az ébresztő?

Figyelt kérdés
Nem szeretném a napom felét alvással tölteni, szeretném minél kevesebb alvással beérni. Próbáltam olyat, hogy több telefonon bekapcsoltam az ébresztőt (különböző időpontokra állítva), és a szoba más és más részeibe tenni őket. Hiába, kb 10 percenként felkeltem és kinyomtam amelyik épp szólt, de mindegyik, tehát az utólsó ébresztő kinyomása után is visszamentem az ágyba, és sokkal később keltem fel, mint akartam volna. Aztán már oda jutottam, hogy a mobiltelefonok maximum hangereje nem elég ahhoz, hogy felkeljek rá (pedig hangos ébresztő hangokat állítottam be), szóval semmit sem érzékeltem abból, hogy szól az ébresztő. Legutóbb azt találtam ki, hogy fogok egy tabletet, beállítok rajta 3 ébresztést (2 óránkénti időeltérésekkel), és külső hangszórókat csatlakoztatok rá, hogy extra hangosan szóljon az ébresztő. Erre ugyan már felkelek, de sajnos ez se válik be, mert az ébresztések kinyomása után úgyszintén visszamegyek az ágyba. Mint ahogyan felül említettem, minél kevesebb alvással akarom beérni, szóval az nekem nem megoldás, hogy korábban feküdjek le, mert akkor is ugyanannyit aludnék, mint így, csak más időpontban... Szóval minden áron az kellene, hogy az ébresztő kinyomása után ne menjek vissza az ágyba, vagy legalább ne aludjak vissza, esetleg pihenjek még max negyed órát, de mégse aludjak vissza.

2020. máj. 17. 18:56
 1/2 anonim válasza:
Nagyon egyszeru...ne fekudj vissza az agyba -.- Menjel csinalj magadnak kavet/teat, reggelizzel, nyomkodd a telod vagy amit akarsz. Komolyan nem ertem mi olyan nehez abban, hogy ne aludj vissza 😀 Ennyit szarakodni az ebresztokkel...marhara unatkozhatsz.
2020. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szobában legyen világos ne használj sötétítő függönyt!

A Hifi-n állítsd be az ébresztőt és olyan hangerőn szóljon a zene ami nem elég ahhoz hogy fel kelj rá és oda menj hogy kinyomd viszont elég hangos, így ha azt hallgatod egy fél óra óra alatt felébreszt, kiveri a szemedből az álmot. Kék fényű ébresztő lámpák és léteznek manapság illetve alvás fázisfigyelő ébresztőórát is lehet venni negyven ötvenezer forintért.

2020. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!