Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Animékben/Japánban milyen...

Animékben/Japánban milyen sorrendben vannak a nevek? Mitől függ hogy melyiket mondják először?

Figyelt kérdés
Konkrétan Kakyoin-ra vagyok kíváncsi a Jojoból. Láttam már leírva úgy a nevét hogy Noriaki Kakyoin, illetve úgy hogy Kakyoin Noriaki. Most akkor melyik a keresztneve? ^^" próbáltam Redditen olvasni ehhez kapcsolódó kérdést angolul, de nem nagyon értem, annyit vettem ki belőle, hogy a többiek sosem hívják Noriaki-nak, ellenben Jotaroval. Onnan jött egyébként ez az egész, hogy mint kiderült, franciáknál az a név ami kötőjeles az a keresztnév, szóval Polnareff-et se így kéne hívni, hanem Jean-Pierre-nek... Valaki el tudná magyarázni hogy ez most hogy van?

2020. máj. 18. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Japánok a vezetéknevükön szólítják egymást, csak családtagok vagy nagyon közeli barátok használnak keresztnevet. Illetve ők is a családnév keresztnév sorrendet használják, ahogy mi is.

Még nem láttam a JoJot, de ahogy értem Noriaki a keresztneve.

2020. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De fura ;w; köszönöm, ezt megpróbálom megjegyezni ^^
2020. máj. 18. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Illetve azért látod kétféleképpen a nevét, mert a nyugati névsorrendet használók valamiért túl hülyék, és mindent megforgatnak, nehogy "összezavarodjanak".


Érdekes, akik keleti névsorrendet használnak (mi, a japánok, stb.), nem cserélgetnek semmit. James Bond magyarul és japánul sem Bond James.

2020. máj. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget <3
2020. máj. 18. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!