Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért homofob az Egyház?

Miért homofob az Egyház?

Figyelt kérdés
Alsós koromban Hittanos voltam. A pap arra tanított minket hogy mindenkit el kell fogadni úgy ahogy van, mert Isten is el fogad minket és megbocsájt a bűneinkért. Na de. Ha Isten és az egyház elfogad mindenkit,akkor miért ellenzik az meleg embereket?
2020. máj. 22. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert Ádámtól és Évától eredezteti az emberiséget és a hagyományos családmodellre építette a vallást.
2020. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15%
Nem homofób csak tradicionális. A homokosok mindent homofóbnak bélyegeznek ami egy kicsit is nemtetszését fogalmaz meg velük szemben. Pedig a tolerancia kétirányú dolog. Nekik is el kell fogadniuk hogy van akiknek nem tetszik az életmódjuk, mint ahogy vannak akiknek nem tetszik bárki más életmondja. Hátrányos megkülönböztetés nem éri őket csak ők ezt képtelen így felfogni. Ha egy homokos pasi el akar venni egy heteró vagy leszbikus nőt, akkor valószínűleg simán találnak rá papot aki levezeti a szertartást. Ellenben ha egy pasi egy pasihoz akar hozzámenni az már nem lehetséges. De ebben semmi diszkrimináció nincs mivel hogy egy hetero pasi sem tudna egyházi esküvőt csinálni egy másik hetero pasival. Tehát lényegében azonos szabályok vonatkoznak mindenkire, így ez nem diszkrimináció, és nem is homo ellenesség. Csak ugye ezt egyesek nem képesek felfogni. Én fehér férfiként sem indulhatnék Miss Latinamerika választáson mert se nem vagyok nő, sem vagyok latinamerikai és még a bőröm is fehér. De biztos eljön majd az az időszak amikor ezért is diszkriminációt kiabálhatunk... :D
2020. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2

Nem így van, az egyházi szertartással, max az evangélikusoknál, akikkel más bajok is vannak.

Az esküvőre való előkészítés során még heteroszexuális pár esetében mondhatja a pap, hogy nem vállalja, mert megalapozatlannak látja a házasságot.

2020. máj. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egyház nem homofób, csupán a biblia szerinti értékeket alkalmazza. Helyesen.
2020. máj. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!