Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Így mintázni más zenékből...

Így mintázni más zenékből mennyire legális?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy letölteni YouTuberól, vagy más platformról mintákat és úgy csinálni például egy boom bap alapot. Ez illegális, vagy nem? Jobb döntés inkább venni bakeliteket? Tudom sokkal tisztességesebb megvenni a zenéket, viszont akinek nincs pénze rá, az nem tudja ezt máshogy csinálni. Ha kész egy egész album mondjuk rap szöveggel és jogvédelem alá akarná rakni az ember az egészet, akkor ezért lehet-e következménye? Tudom kicsit sok itt a kérdés, de megköszönném a válaszokat, illetve szeretném, ha mind meg lenne válaszolva, részletesebben. Előre is köszi!

2020. máj. 25. 17:06
 1/2 anonim válasza:
ez így ok sztem, de ha ajánlhatom, inkább vedd meg őket
2020. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Akármiből nem lehet mintázni. Vannak olyan alapok, amelyeket ingyen lehet használni, feltéve hogy nem keresel pénzt rajta. Olyanok is vannak amikkel lehet pénzt keresni, ha mondjuk megjelölöd az eredeti alkotót. És vannak amelyek teljesen jogvédettek.


Talán ez segít, a licenszek különböző fajtái vannak rajta:


[link]


Az más kérdés hogy a valóságban ennek lesz-e következménye. Nyilván ha a haveroknak játszod a zenét és senki nem tud rólad, akkor nem valószínű. De jogilag nem tiszta attól még amit csinálnál. Javaslom hogy válogass az elérhető zenék közül.

2020. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!