Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olajat önteni a kocsi szélvédőre?

Olajat önteni a kocsi szélvédőre?

Figyelt kérdés
Láttam egy videót, ahol egy kocsira ami 3 parkolóhelyet elfoglal pár srác ráönt egy üveg étolajat. Természetesen megérdemelte az a f@*z, de ez mennyire nagy büntetés amúgy? Tényleg olyan nehéz letakarítani? Fogalmam sincs, még sose próbáltam ilyet :D

2020. jún. 5. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre rongálás miatt feljelentheti az illetöt, és elég komolyan büntetik is.

Szóval nem próbáld ki, mert igencsak ráfizethetsz, föleg, ha a lakkozást is tönkreteszi az olaj.

Egyébként csak annyiböl büntetés, hogy az ablakmosó nem elég a letakarításhoz, valamilyen zsíroldó szer kell, ami általában nincs kéznél.

2020. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem.

De a sima étolaj miben tudja károsítani az autót? Föleg ha csak a szélvédőre öntik?

Gondolom, ha emberi fogyasztásra alkalmas, akkor nem igen tehet(ne) kárt a fényezésben.

Legalábbis laikusként.

2020. jún. 5. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A lakkok egy részénél az olaj beszivarog a felületbe, és amikor eltávolítja, akkor az oldószer a lakk egy részét is viszi magával, ezért valamennyire porózus lesz a felület.

Másrészt az, hogy valamit meg lehet enni, még nem jelenti, hogy más helyen nem lehet problémás.

Lásd pl az ecetet, au is fogyasztható, de sok felületet tönkre tud tenni.

Vagy a piros paprika (a füszer) rengeteg felületbe be tud kerülni és tartósan elszinezi, eltávolítani meg alig lehet. (Gondolom, láttál más müanyag edényt, amibe pörköltet tettek - tartósan pirosas szine lesz, pedig az ételhez gyártott müanyag edények jobban ellenállnak ilyeneknek, mint egy lakk, ami nem ilyen igénybevitelre készült)

2020. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
+a vörösbor is oldja a mészkövet, mégis alkalmas emberi fogyasztásra.
2020. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Van a családban fényező. Tőle kérdeztem ilyeneket. Például amikor a totalcarban mutatták, hogy mik a neppertrükkök, hogy a karcolásokat WD40-el rejtik el. Akkor kérdezgettem, hogy ez véglegesen tönkreteszi-e a fényezést. Azt mondta, hogy ezek a mai (és 10-20 évre visszamenőleg) fényezések már sokmindent kibírnak. Az ilyen felkerült olajak lemoshatók és nem maródnak, szivárognak be. Vannak vegyszerek, amik megmarják a lakkot, a fényezést, de az étolaj nem.
2023. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!