Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Flip flop áramkörnél felcserél...

Flip flop áramkörnél felcseréltem az emitter illetve a collektort. Ez nagy baj? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Csináltam egy villogó flip flop áramkört PNP-s tranzisztorokból próbapanelen. De azonban nem figyeltem kellően, és a collektort illetve az emittert felcseréltem.


Működik rendesen, de amikor fel van cserélve a két láb 2-4 mA közötti értéket vesz fel az áramkör. De amikor meg az eredeti kapcsolási rajz szerint helyeztem a próbapanelre akkor 100 mA-t is felvett.


Tranzisztorokhoz nem annyira értek. Valaki tudja, hogy mi a helyzet ilyenkor?



2020. jún. 6. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Felcserélve mindkettő pont ellentétes polaritású tápfeszültséget kap, mint amire szüksége lenne a helyes működéshez, és ezt hosszzútávon nem fogják bírni a tranyók.
2020. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Aha, köszi értem szavad! És az miért van, hogy így felcserélem a kollektort és az emmittert akkor gyakorlatilag nem kell e LED-ek elé ellenállást rakni? Illetve elsőnek raktam, de utána kiszedtem. És meglepődtem, hogy tökéletesen eloszlott a feszültség a sorba kapcsolt LED-eknél. Ezt nem értem még a mai napig se..
2020. jún. 6. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!