Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik tartoznak a gyors itt...

Mik tartoznak a gyors itt aratott adatok közé?

Figyelt kérdés
Mármint úgy érten hogy mik vehetőek annak, mert telefonon valamiért mindig ilyen 1gigát foglal le de nem tudom hogy most az valami fontos adat lenne-e vagy valami felesleges dolog, megköszönném ha leirnátok hogy mi az amit annak vesz a telefon vagy mi.

2020. jún. 8. 14:56
 1/2 A kérdező kommentje:
Gyorsítótárazott adat, bocs a telefon kijavitotta arra.
2020. jún. 8. 14:58
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A gyorsítótárazott adatok az alkalmazás(ok) futása közben keletkeznek (a rendszer alkalmazásai/folyamatai is tudnak gyorsítótárazott adatokat létrehozni). Ezek alkalmazásonként nagyon eltérő dolgok lehetnek. Ilyen lehet például egy böngésző esetén a meglátogatott weboldal teljes tartalma, vagy más alkalmazások esetén olyan (egyébként akár nem helyben- vagy tömörítve tárolt) adatok, amik az alkalmazás működéséhez akár részben, vagy teljes egészében szükséges lehet.

Általában azonban az alkalmazások csak nem fontos, de a következő indulást/betöltést gyorsító adatokat tárolnak csak a gyorsítótárban.


Én személy szerint még csak nagyon kevés olyan alkalmazást találtam az áruházban, aminek a működéséhez szükséges volt online elérhető adat, amit aztán gyorsítótárba helyezett, majd később internet nélkül is működött, pusztán a gyorsítótárba helyezett adatokkal (amit ha töröltem, csak akkor működött az alkalmazás, ha ismét volt internet). A legtöbb esetben csak egy kicsit lelassítja az alkalmazás következő betöltését ha törli a felhasználó a gyorsítótárat.

2020. jún. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!