Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Komolyan udvariatlan bun.o...

Komolyan udvariatlan bun.o vagyok ha koszonok, hogy Jo napot es azt mondom: kellene egy gyogyszerajanlasi papir? Erre tenyleg csak az az udvarias hogy szeretnék? Akkor nem tudom mikor valtam ekkora bu.ko szemelyisegge.

Figyelt kérdés

#udvariasság #Nem udvarias
2020. jún. 12. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Végül is, kulturáltabb, udvariasabb, a másik iránti tisztelet, ha nem a "kell" igét használod, hanem azt, hogy "szeretnék". Az odabökött "jó napot" is lekezelő.


-Jó napot kívánok! Gyógyszer ajánlási papírt szeretnék kérni.


Valahogy így.

2020. jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Én összességében szoktam nézni. Kellenével kezdeni tényleg nem szoktak, de nem mindegy kinek mondod, pl hivatalos helyen vagy havernak. És lehet ezt mind kedvesen mondani és komoran. Az előbbinél azt gondolom hogy csak rosszul fogalmazott az illető, a másodiknál tehát ha komoly fejjel mondja akkor bunkónak gondolom.
2020. jún. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1. Miért lekezelő a jó napot?
2020. jún. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pontosan. Egyetertek a 2. hozzaszoloval. En is igy gondolom.

Total normalisan, kedves habitussal beszeltem.

Ezert vettem tamadasnak hogy rogton kijavitott kioktato hangnemben, hogy 'szeretnek'.


Azzal egyetertek hogy a total jomodoru koszones a jo napot kivanok kernek szepen stb...


De ha nekem koszon valaki hogy jo napot es erzem a hangjan hogy kedvesen, normalisan mondja, nem esne rosszul hogy kellene szot hasznal.


Ebk Ausztriaban elek 6 eve es hozzaszoktam hogy mas a nyelvtan, a 'hogy' se kell sokszor ezert magyarul is anelkul beszelek olykor. A kell szot is sokszor hasznaljak. Talan ezert jott ez a kellene.



Ui: a no mondta, hogy a Farkas doktornal probalkozzak a kellenevel.


Mondtam a nonek, irja ki papirra mi a kedvenc szava, mert nem tudom kitalalni ki mit szeret.

Ha marnak visszamarok.


Kellett egy pecset is a papirra, ezert vartam a dokira.

Az adjunktus dokit megkerdeztem, ha azt mondanam kellene egy pecset a papirra bunkosag lenne?


Azt mondta ne foglalkozzak vele. Ez allami intezneny, csak a szepre emlekezzek. 😀


Gondolom mondta a no, hogy micsoda bunko vagyok.

2020. jún. 12. 15:17
 5/6 A kérdező kommentje:

Osszefoglalva, mindket hozzaszolonak igaza van, de a hangsuly is sokat nyomhat a latba egy jo napot vagy jo napot kivanok eseteben is es a kellene sem minden esetben modortalan szerintem. Mindent lehet bantoan vagy kedvesen, normalisan mondani.

Szoval megkonnyebbultem.

Koszonom

2020. jún. 12. 16:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazán lekezelő meg bunkó akkor lenne, hogy ha odamennél köszönés nélkül, és annyit mondanál, hogy van az a papír, az a gyógyszer ajánlási, az jó lesz, hogyha adsz belőle.
2021. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!