Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a "felülvizsgálat...

Mit jelent a "felülvizsgálat alatt" az ügyfélkapus ingatlan-lekérdezésben?

Figyelt kérdés
Ismerősöm lekérdezett egy ingatlant (ház) az ügyfélkapuján. (Két alkalommal ingyenes...) Megadta a falut, az utcát, házszámot, aztán az ügyfélkapu kiadta az eredményt: kb. annyi, hogy mennyi a telek területe, de sehol, hogy kinek a tulajdonában van. Mondja, a pontos cím mellett annyi áll, hogy "felülvizsgálat alatt". Most azt nem tudja, hogy maga az ingatlan áll felülvizsgálat alatt (pl egyik tulajdonosról éppen "átíródik" a másikra), vagy azt jelenti, hogy éppen felülvizsgálják a lekérését, aztán ha ez lezajlik, akkor majd választ adnak neki. Tud valaki segíteni, hogyan kell ezt értelmezni? Köszönöm. (Nekem nincs ügyfélkapum, viszont itt vagyok a gyakorin, ezért kérdezem én).

2020. jún. 17. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik sem. Az önkormányzatnál vannak a közterületek elnevezései felülvizsgálat alatt, azaz folyamatban van egy eljárás aminek a végeredménye lehet a házszámok átsorolása az aktuális helyzethez igazodva, vagy épp az utca átnevezése, vagy elnevezése.


Ha nem volt benne a tulajdonos adata, akkor rossz űrlapot kért le, ami nem tartalmazza ezt a részt. A "szemlében" benne van a tulaj, ahogy a "teljesben" is.

2020. jún. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az is lehet, hogy amint írtam, éppen egyik tulajról írják át a másikra? (Ez is egy lényeges kérdés az ő szempontjából). Amúgy nagyon köszönöm!
2020. jún. 17. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, de írtam hogy a két tippedből egyiket sem jelenti.

Az ingatlant érintő bármilyen változást ún. széljegyen közölnek, ami a tulajdoni lap tetején van, ott írják ki dátum és jelleg szerint hogy minek a bejegyzése (tulajdonosváltozás, teher) van folyamatban a földhivatalnál.

Széljegy:

[link]


"felülvizsgálat alatt":

[link]

2020. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Érdekes, mert nem hallott(unk) róla, hogy ilyen változások lennének folyamatban. Tényleg azt hittük, hogy "tulajdonosváltás" lehet. Köszi szépen, elolvassuk a link alatti infókat!
2020. jún. 17. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!