Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Román tanulás hatékonyan az...

Román tanulás hatékonyan az érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Erdélyben élek és nem igazán megy a román nyelv. Az érettségin mindenből átmentem kivéve románból, tehát most készülök a pót érettségire. Eddig a leckéket bemagoltam, mint látjátok ez nem volt túl hatásos módszer, hiszen nem tudok tizen leckéket bemagolni, csak nagyjából 3-4-et. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ti erdélyi magyarok, (akiknek nem megy olyan jól a román) hogyan tanultátok meg hatásosan a román leckéket.

Válaszotokat előre is köszönöm!



2020. júl. 7. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egésznek a lényege csak annyi, hogy értsd meg amit tanulsz s lásd benne a logikát. Én lefordítottam magamnak, hogy értsem a történéseket magyarul, s a saját szavaimmal ami nekem könyebb volt fordítottam át románra. Szerencse sok a szinoníma ezért megy könnyen a dolog. Egyébként ha erre van más módszered hogy jobban értsd akkor az is alkalmazható, nekem ez segitett egy 7-est irni.
2020. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Próbálok fordítgatni, csak ezekkel a szakszavakkal nem vagyok kibékülve.
2020. júl. 7. 13:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak rövidített esszéim.


Meg van egy ilyen kiegészítő esszém ami a Harab Alb-hoz, a Luceafărul-hoz, a Plumb-hoz, meg az O scrisoare-hez is megy.


[link]


Meg a II-es tételhez se árt tudni pár sablont.


Meg az érvelésnek is van sablonja, ami csak idézet meg saját vélemény nélkül kb 50 szó.


Ha gép közelbe kerülök, s nem felejtem el, akkor átküldöm a sablonokat meg az esszéket. :)


Amúgy nem a III-ból áll a világ. Én kb 250 szavat írtam csak oda, de az 5,70 meglett.

2020. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen megköszönném, ha majd átküldenéd 😊 én is az 5-ösre pályázok, de ha szerencsém van s olyan leckét kapok, amit már nagyon jól tudok, akkor a 6-os is meglehet.
2020. júl. 7. 15:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A PONT helyébe írj rendes pontot.


III:


[link]


II: (itt azért megjegyezném, hogy az idei mintatételek közt volt olyan ami nem szerepel ebben a kis gyűjteményben)


[link]



Az érveléses sablont is küldöm, amit sikerül kihalásznom a tűzgyújtó közül. :D


Szerencse is kell ehhez. Ha a Plumb-ot kapjuk én 6-os felett írtam volna.

2020. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, sokat segít! :D

Én így vagyok a Ion-al és az Alexandru Lăpușneanuval :)) bár a kettő közül valamelyiket kapnánk most augusztusba

2020. júl. 9. 15:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy az érveleseim szerintem már a Menyországban vannak. 😅😇

De a Messenger beszélgetéseimből előhalásztam egy ilyet:


În opinia mea [amiről kell szóljon az érvelés, pl az olvasás, új helyek megismerése] este importantă și necesară, pentru că infuențează viața oamenilor în mod pozitiv.

În primul rând eu cred că, [pl az olvasás] au un impact deosebit asupra viața oamenilor, pentru că [saját vélemény]. [Ide lehet még írni valami okot a szövegből a saját szavaiddal, vagy az életből. Pl az író az olvasás által műveltebb lett] ,,[kimásolod azt a részt a szövegből, ahol szó volt arról amit írtál]’’

În al doilea rând eu consider că [pl az olvasásnak] au mai multe avantaje decât dezavantaje. Prin urmare, autorul fragmentului dat subliniază faptul că [valami amiről az író beszélt a szövegben, de a te szavaiddal leírva. Pl a könyvtárban új barátokra tett szert]. ,,[kimásolod azt a részt, ahol szó volt róla]’’

În concluzie având în vedere cele sus menționate, şi valorificând informații din textul dat, eu aş afirmă că [amiről az érvelés kell szóljon, pl az olvasás] este importantă și necesară în viața oamenilor, pentru că infuențează viața oamenilor în mod pozitiv.


A saját vélemény helyére pár olyan példa, ami több helyre is passzol:


[link]

[link]

[link]

2020. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként készülsz továbbtanulni egyetemen?
2020. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, bár ez a text argumentativ rész, ami megy, ha megtolom :))

Igen, készülök egyetemre.

2020. júl. 10. 17:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!