Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Merre található leggyakrabban...

Merre található leggyakrabban a vadkender nevezetű növény?

Figyelt kérdés
A növényekkel szeretek foglalkozni, főleg azokkal amiket még nem láttam, viszont a vadkendert akárhol keresem nem tálálom. Már pár napja kutatom merre lehet. Eddig a közeli erdőben probálkoztam, de nem jött össze, ez után pedig egy szántóföld mellett. A szántóföldön volt egy ahhoz hasonló jellegzetes illat, viszont azon kivül semmi. Előre is köszönöm a válaszokat

2020. júl. 8. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Pont a vadkender érdekel? Vajh, miért...? :)

Feldolgozott állapotban sokkal könnyebben hozzájutsz, ha a megfelelő helyeken mozogsz... :)

2020. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elsö. Csak szeretnék látni egy ilyet is.Máma éreztem egy olyan szagot ami a thct tartalmazó kendernek van. A vadkendernek van szaga?
2020. júl. 9. 20:27
 3/6 anonim válasza:

magyarországon nem tudom, van-e. viszont a vadkender egyik formája törökországban és görögország egyes részein gyakran előfordul(a törökönél inkább, itt mondta az idegenvezető is, hogy az)

hazahoztam egy lapit emlékként lenyomtatva, azóta is megvan. egyébként ennek, ami ott volt hatalmas bokrokban az út szélén, nem volt különösebben szaga, de ez nem ugyanaz a kender, amit az emberek "hasznosítanak"

2020. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

előző vagyok, linkelek egy oldalt, itt a kender 4 fajtájáról írnak röviden. az, amit én a törököknél láttam, a sativa


[link]

2020. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már találtam! Nem kezdek vele semmit, csak ahogy irtam akartam latni egy ilyet is. Köszi a válaszokat.
2020. júl. 24. 05:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Szántóföldeken. Kukoricások végén, vasútak mellett, szotyolás földek között.

3 féle fő változat (sativa, indica, rudealis) van, és ezek keverednek egymással.

A vicc h aminek erősebb az illata az nem "üt" úgy mint a sima. Persze beállni nem egyszerű tőle, mert ahhoz pl hasist kell kivonni (vagy sok murvalevelet gyűjteni) nagyon sok növényből. (Bár erre nem térek ki mert nem ez volt a kérdés.)

Van nagyon sok helyen 😃

Általában évről évre ugyanott, vagy hasonló teületeken nő ki, hiszen a magja sok-sok évig elvan a föld alatt. Így olyan is van hogy egy területen pár évig pangás, utána meg nagyon sok nő egyszerre.

Idén a korai szárzság, és a késő esők miatt másként(más helyeken) nő inkább mint az elmúlt pár évben.

2020. júl. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!