Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebből lehet bajom?

Ebből lehet bajom?

Figyelt kérdés

Húgomnak írkált hetekig egy anonim felhasználó az Instagramon. Húgom nem válaszolt neki egyszer sem, de megijedt tőle, így szólt nekem. Én regisztráltam egy "kamu" névvel és megírtam neki, hogy szálljon le a húgomról, mert nem lesz jó vége, megkeresem. Ennyi volt, illetve pár jelzőt is fűztem hozzá, hogy ő egy... Stb.

Nos.. Egy héttel később ez a, valaki válaszolt, hogy mit képzelek, hogy én őt fenyegetem, zaklatom, feljelent kiskorú zaklatása miatt és börtönbe kerülök miatta. Egyrészt... Nem írtam olyan durva dolgot, másrészt honnan tudhatnám, hogy ez az ember milyen idős? Egyetlen adat sincs, ami alapján kideríthető volna. Rögtön azzal indított, hogy megvan az IP címem és megtette a lépéseket. Közben szidott, hogy milyen vagyok stb..

Később azt is írta, hogy visszajeleztek neki, hogy kivizsgálják a dolgot. Én nagykorú vagyok, hugom kiskorú még, féltem. Szerintem ez az ember blöfföl, de mégis, ebből lehet bajom szerintetek? Azt olvastam, ha visszaír, provokál, akkor már az én "zaklatásom" nem minősül zaklatásnak sem, hisz reagált rá.


2020. júl. 10. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Blöffnek hangzik, ez csak szájkarate, hogy te is mondtál valami durvát, akkor ő is visszareagál rá. Ha valaki zaklat egy másik embert, nem fogja venni a bátorságot hogy feljelentsen bárkit is, mikor őt is elővehetik azért, amit csinált. Kiskorúként eleve nem járhat el, ha meg mégis bármit történne, akkor ott van bizonyítékként az amit csinált, és azzal te védve vagy.


Legközelebb az ilyen eseteknél gondolkodj előre, és ne írj olyat amit ellened felhasználhatnak.


"megvan az IP címem és megtette a lépéseket " - ordas nagy kamu, az oldal nem jelzi ki semmilyen módon ahogy ki sem adja egy felhasználónak sem. Ezt vedd az origónak, hogy ha egy ilyen hazugságot be mer dobni a gyerek, akkor a többi is mind kamu lesz.

2020. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Én is így gondolom, csak szerettem volna egy megerősítést!

2020. júl. 10. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:

"Én regisztráltam egy "kamu" névvel és megírtam neki, hogy szálljon le a húgomról"

Ezzel el is árultad ki vagy, lőttek az anonimitásnak, amennyiben a másik ismeri a húgodat. Ügyes húzás!


"megvan az IP címem és megtette a lépéseket"

Kizárt hogy megtudja az IP-det - de nem is kell neki. Nem az ő dolga. Ha feljelent, akkor a nyomozóhatóság kéri azt ki, és majd az Instagram eldönti, kiadja-e. Viszont mivel erről fogalma nincs a szájkaratés haverodnak, nyilvánvaló, hogy csak a szája jár.


"visszajeleztek neki, hogy kivizsgálják a dolgot"

Kik? Ők? De kik ők? Hát ők. Kicsinálták Kennyt. Szemetek.


"de mégis, ebből lehet bajom szerintetek?"

Igen. Túl sokat aggódsz fasságokon, és az idegeidre fog menni.

2020. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Srácok.. Közben hugommal megtaláltuk az illető másik fiókját is, ugyanaz a név, hasonló gúnyos bemutatkozó szöveg, minden klappol, hugi emlékszik rá, hogy írt erről is neki, de kitörölte még akkor sajnos... Szerintem ez egy tipikus netes lányokat zaklató pedofil
2020. júl. 11. 16:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Azóta tiltott engem az illető és őt is
2020. júl. 11. 19:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!