Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha cigánynak vallom magam...

Ha cigánynak vallom magam milyen támogatásokban részesülhetek?

Figyelt kérdés

Üdv 30 / F vagyok, van egy bölcsész diplomám és két középfokú nyelvvizsgám. Mondanom sem kell hogy nem kellek sehova, jelenleg munkanélküli vagyok. Nincs gyerekem, barátnőm se. Nyáron kissé lebarnulok és a hajam is sötétbarna. Emiatt megkaptam annak idején munkahelyeken, buszokon, utcán stb kb mindenhol hogy cigány! Negatív jelzőkkel. Ez olyannyira eldurvult már, hogy pszichiátriai gyógyszereket is szedek (antidepresszánsokat).

Kíváncsi vagyok, hogy milyen kedvezményekben részesülhetnék ha esetleg leszázalékolnám magam megkérdezik hogy kisebbségi vagyok - e

Munkanélküli segélyt talán kapnék annak ellenére hogy 3 éven belül nincs egy ledolgozott évem? Vagy mit kapnék? Csak mert mostanában mindenki azt mondogatja hú de sok pénzt kapnak a cigányok stb:. Érdekes én nem kaptam ingyen életemben semmit! 0 Ft!-t de a rasszizmust azt persze kamatostúl a fejemre zúdították kb mindenhol. Innentől kezdve úgy gondolom, legyen igazuk... Nekem már úgyis teljesen mindegy. Csak normális válaszokra vagyok kíváncsi! Mi az ami ingyen jár nekik? Ha nincs gyerek, értelmiségi stb mint én!



2020. júl. 11. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Se kisebbségi, se rászoruló nem attól leszel, hogy annak vallod magad...
2020. júl. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha diplomád lenne, tudnád értelmezni, mikor jár a munkanélküli segély.
2020. júl. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na akkor mitől??

Ha kb mindenhol lecigányoznak, degradáló jelzőkkel onyannyira hogy már már belerokkanok... Akkor nem érdemlek támogatást? Ha leteszek az asztalra valamit... Diploma, nyelvvizsgák stb akkor már nem is vagyok cigány??vagy mii?? Hogy van ez? Bocs hogy nincs 10 kölköm. De nem is tervezek egyet se. Ebbe a pöce országba kizárt!

2020. júl. 11. 00:31
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ne is tervezz. Nehogy rád üssön.
2020. júl. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Ha lebarnulva bemész az önkormányzathoz, és elkezdessz ordibálni, hepciáskodni, akkor mindenféle támogatást meg fogsz kapni.
2020. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár semmilyen támogatás és segély "kisebbségi vagyok" alapon. Hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzet esetén járhatnak szociális juttatások, azok feltételeit pedig nem kötik származáshoz, valláshoz, etnikumhoz stb..., hanem életkörülményekhez. Ja, meg persze menni kell igényelni, és nem otthon ülni és várni hogy hozzák. Mindenkinek jár például 1 év után az aktív korúak ellátása nevű "segély", ha legalább 1 éve regisztrált munkanélküliek, és a havi jövedelmük nem haladja meg az öregségi nyugdíj minimumának 90%-át.
2020. júl. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!