Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A teljes önellátó gazdálkodás...

A teljes önellátó gazdálkodás megoldható szerintetek ?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam az eletemen.

Meg fiatal vagyok de már dolgozom pár éve.logikusan végig gondolva elborzaszt a gondolat hogy az élet annyiból al hogy eljarunk valami szar helyre melózni hazamész pihensz josz megint. a pénzt meg feleled amit kapsz félretenni nem tud az ember egy sima melós fizubol ha külön lakik a szüleitől pláne ha családja van .

Ez az egész egy ro.adt körforgás amiből nincs kiút legalábbis aki nem ért valamihez sokkal jobban mint mások.


Így jött az ötlet hogy mivel a világ a "szar" igaza van azoknak az embereknek akik ki akarják szakadni belőle szerintetek ez mennyiben járható ut? Mekkora terület kell hozzá? Egyedül megvalósítható?

Alföldön fillérekért vannak elhagyatott tanyák vagy nagy telekkel rendelkező nyaralók gondoltam idővel veszek egyet és kialakitom úgy hogy alkalmas legyen a céljaim ra aztán abbahagynam a melót és megpróbálnam élni új életem.



2020. júl. 11. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
50 - 100 millió ,teljes önállátás illuzió .Nem megoldhato de nem az anyagiak kevesek hanem a szaktudás hiany szárazság stb miatt .... Víz termes energia élelem folyton kell , kivonulni nem lehet a korszakból a kormányok hivatalok sem engedik .
2020. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam a részleges önállósodáson is de ha csak 30 40 e Ft kene havonta ugyan ott vagy mert dolgoznod kell és ezekről a helyekről autó nélkül a bejárás rémálom a részleges onalosodas nem megoldás semmire csak tüneti kezeles
2020. júl. 11. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
A történelem nagy részében a parasztság önellátóan élt, persze nem voltak például közművek. Lenne néhány dolog, amit be kellene szerezned, illetve adót, járulékot is fizettetnek veled, úgyhogy a termény egy részét el kell adnod. Egyedül biztos nagyon nehéz.
2020. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"az élet annyiból al hogy eljarunk valami szar helyre melózni hazamész pihensz josz megint."


Tegyük fel, hogy létezik az önellátó gazdálkodás. Hogy képzeled a dolgot? Az teljesen magától működik, vagy azért neked is kell beletenned "némi" energiát, hogy működjön? Értsd: mi a különbség? A te nézőpontoddal: azért dologozol, hogy egyél, azért eszel, hogy dolgozni tudj. Ez miben változik egy "önellátó gazdálkodás" esetében?

2020. júl. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nyilvan nekem is kell beletennem energiát különben nem működne de nem lennék egyoldaluan kiszolgáltatva magad idelyet osztanad be és nem más osztja be az időd,ráadásul a mai ember ha munkaidőt nézuk többet dolgozik mint egy középkori jobbagy sokkal többet várnak el és ez még inkább így lesz a kapitalizmus miatt hissz mindig jobbat többet akarnak az emberek, és a cégek.folyamatos verseny harc az egész rendszerünk alapja.
2020. júl. 12. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!