Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliából vissza magyar...

Angliából vissza magyar egyetemre hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok a kérdésem az lenne, ha itt végzek, (jelenleg Sixth Formba járok viszont 2 level Businessen, a gcse vizsgáim rosszak lettek a nyelvtudás hiánya végett és nem voltam tisztában azzal miért kellenek azok a vizsgák, egyedül egy tantárgyból értem el 4-et a többi viszont 3,2, vagy U. Következő évben level 3ra megyek) akkor lesz-e lehetőségem Magyarországon egyetemen tovább tanulni? Általánosban kitűnően végeztem mindegyik évben, évben majd 8. után kiköltöztünk, de még februárban felvettek egy magyar gimnáziumba, viszont én külföldön folytattam a tanulmányaimat. Kérlek segítsetek mert nagyon elvagyok keseredve tudva azt hogy itt nem tudok tovább menni egyetemre. Köszönöm

2020. júl. 17. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, először gondolom a kiszemelt egyetemmel vedd föl a kapcsolatot, meg nálad is egyelőre csak érdeklődd meg, hogy átiratkoznál akkor mi a teendő, és hogy magyar egyetemre iratkoznál át; és hát itt Mo-n pl úgy tudom, ha át akarsz iratkozni másik egyetemre, akkor a tantárgyaid leírásáról szóló pecsétes lapokért fizetni kell (tehát ez az ,hogy ilyen leírják kifejtésben, hogy miről szól a tantárgy, és adnak rá egy pecsétet, hogy igen, ezt te megcsináltad. Ja és tantárgyanként kell fizetni, ahány tárgyról ki akarod kérni az igazolást. Ja és még olyan is lehet akár esetleg, hogy ami ott több tantárgy, az itt egy, vagy fordítva. Ja és nem is biztos, hogy minden tantárgyadat beszámítják, elfogadják, 75%-ban meg kell egyeznie két tantárgynak, hogy elfogadják az egyiket. Ja de mondom, szal van, hogy pl két kisebb tantárgy tesz ki egy nagyobb tantárgyat, és akkor ott kettőt fogadnak el egynek; mert náluk az egy tantárgy. Tehát ilyen is létezhet.)
2020. júl. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Le írok neked pár oldalt ahol utána nézhetek a gondodnak:

Visszajönnék, mit csináljak? Elintézendő ügyek külföldről ...

kultúrembernek.hu › munka › 333-visszajonnek-mit-c...

2015. aug. 4. - Most megnézzük, mi a teendő, ha külföldről tértek vissza, mert bizony ügyintézés ekkor ... akkor a magyarországi lakcímed törlésre került, a lakcímkártyádat és a ... Angliából haza jön a lányom és a tb szeretné elintézni mi ennek a menete? ... Aktív egyetemi évei végeztével azonban, nem veszített korábban


Miért éppen Budapest? – Egy magyar bolyongása Angliától ...

mandiner.hu › cikk › 20190602_bollobas_mark_portre

2019. jún. 2. - De nem is voltam az igazi Angliában, ameddig egyetemre nem kezdtem járni ... s ha visszamegyek Európába – mert Európába akartam jönni – két opció volt ... Természetesen én nem úgy szeretnék polgármester lenni, hogy ...


Hazaköltözés Angliából - Újrakezdés Szolnokon - Streeton ...

hazakoltozok.hu › hazakoltozes-streeton-postas-rita

2018. okt. 12. - Ùjra elkeztem az egyetemet, hogy legyen angol diplomàm is ès lassan ... Ô nem beszèl magyarul ès soha nem èlt mèg Londonon kívül. ... Mièrt jelentkeztem èppen oda, mennyit szeretnèk fizetèsnek, hol ... Tudtàk, hogy csak 2 napra jöttem, így az 1. interjù utàn kèrtèk, jöjjek vissza màsnap, a màsodik körre.

2020. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Level 3/A level szerintem kell az felel meg 3 emeltnek. De tényleg érdemes, oktatási hivatalnál vagy egyetemnél érdeklődni. Nézd meg az egyetem honlapján hogy mik a követelmények a külföldi diákoktól szerintem ez fog rád is vonatkozni.
2020. júl. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!