Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tudnék dolgozni, ha még...

Mit tudnék dolgozni, ha még nem vagyok 18, de nincsen nappalis diákigazolványom?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és még 1 év, mire 18 leszek, de esti tagozatos vagyok és szeretnék dolgozni, de szinte semmit sem találok, amire így felvennének. Így van rá esély egyáltalán, hogy találjak valami munkát? Tudom, hogy nem sok mindent csinálhatok így, de szinte bármit (ami legális) elvállalnék.

2020. júl. 22. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A Munka Törvénykönyve szerint 16 éves korától bárki lehet munkavállaló; nem kell hozzá semmiféle diákigazolvány. Nappali tagozatos diákigazolvány abban segíthet, hogy azzal be lehet lépni diákszövetkezetbe, és nem önállóan kell munkát keresni, hanem ők közvetítenek ki.


Azonban, 18. életév betöltése előtt diákszövetkezetben sem nagyon van munkalehetőség.

Ennek az az oka, hogy a Munka Törvénykönyve szerint a 18. életévét be nem töltött munkavállaló: fiatal munkavállaló.

Az a legkisebb gond szokott lenni, hogy a munkaszerződéshez a törvényes képviselőjének (szülő, gyám) hozzájárulása szükséges.

Ami a munkáltató részéről problémás lehet: sok korlátozás van munkaidő beosztás (munkaóraszám, túlmunka, pihenőidő, pihenőnap stb.), illetve, anyagi és egyéb felelősség tekintetében.

Például, 17 évesen ezek miatt kevés a munkaalkalom, akár egyéni kereséssel, akár diákszövetkezetben.


Ráadásul, rengetegen veszítették el a munkalehetőséget a járvány idején, számos helyen végleg megszűnt a munkalehetőség, vagy korlátozott maradt; így, ha van valahol munkakínálat, akkor módjuk van korlátozás nélkül alkalmazható, és munkatapasztalattal bírókból válogatni.

2020. júl. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azért még várok, hátha valakinek van valami ötlete. :(
2020. júl. 29. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!