Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Facebook mi alapján ajánl...

A Facebook mi alapján ajánl fel ismerősöket többször is?

Figyelt kérdés
2020. júl. 23. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ismerőseidnek az ismerősei közül nyújt ajánlatot, hátha te is ismered őket.
2020. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1) Nem feltétlenül, mert nekem például nincs egy se, mégis ajánlgat.

Szerintem az alapján is válogat, hogy te kire kerestél rá, és annak az ismerőseit. Meg ha belépsz egy csoportba, jelölöd, hol laksz, hova jársz, mi az érdeklődési köröd, ezek alapján is ajánlhat hozzád hasonlóakat.

Sőt, a számítógépes adataid alapján is csinálhatja, mivel egyszer egy barátnőm lépett be hozzám, csak a beállításokat ellenőrizte, viszont utána jó sokáig az ő ismerőseit nézegethettem a listában.

2020. júl. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2*Sü ***** válasza:

Többféle szempont alapján. De nem tudok róla, hogy a pontos szempontok és az algoritmus publikus lenne.


Nyilván az egyik alap, hogy azokat ajánlja fel, akikkel minél több közös ismerősötök van. További szempontok: azonos városban laktok, ugyanazt az iskolát jelöltétek meg általános- középiskolának, egyetemnek, azonos csoportoknak vagytok tagjai, azonos oldalakat követtek, azonos eseményeken való részvételt jeleztetek stb…

2020. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!