Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az egyik ismerősöm profilját...

Az egyik ismerősöm profilját feltörték, és azon keresztül küldtek nekem egy linket. Rámentem a linkre, már csupán ezzel is fel tudják törni a fiókom?

Figyelt kérdés
Rámentem a linkre, és egy weboldalra vitt, ami mielőtt betöltött volna, én gyorsan kiléptem belőle. Mekkora a lehetősége annak, hogy már csupán ezzel is megszerezték a fiókom jelszavát?

2020. júl. 24. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor van baj, ha azon a linken keresztül bejelentkezel.
2020. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben van, akkor gondolom semmi ok az aggodalomra
2020. júl. 24. 16:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerezték meg, nyugi. Te viszont lehet, hogy kaptál egy jó kis vírust a gépedre. Alapvető szabály, hogy SOHA nem nyitunk meg ilyesfajta linket, amit feltört fiókról küldenek, mert nagy eséllyel csúnya vírust kaphat a gépünk. Ha meg tudtad, hogy feltörték a haverod fiókját, minek akartad egyáltalán megnyitni a linket?

Barátodnak ajánlom, hogy sürgősen cserélje le a jelszavát, akkor nem tudnak újra belépni a fiókjába.

2020. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most futtatom a víruskeresőt
2020. júl. 24. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Még az sem valószínű hogy feltörték. Amikor valakinek a profilja clickbait videós vírust terjeszt, egyszerűen egy böngésző-kiegészítő töltődik le és annak ad(sz) engedélyt hogy a nevedben posztoljon. Azaz nincs klasszikus fiókhoz való hozzáférés vagy irányítás átvétele, a böngészőből törölt kiegészítővel pedig a vírustevékenység is megszűnik. Tehát nem törték fel a fiókot.
2020. júl. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!