Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az alábbi angol mondatok...

Az alábbi angol mondatok közül melyik mondat a helyes? Vagyis tudom, hogy mind a kettő helyes, de mi a különbség köztük?

Figyelt kérdés

My rabbit has died.


My rabbit died.



2020. júl. 28. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az időbeliség. Az első mondatot jellemzően akkor mondod, ha épp most történt a dolog, vagy ha régebben is, nem határozod meg az idejét. A második mondat ebben a formában inkább egy történet részeként fordulhat elő. (Elmeséled, hogy jött a róka, elkapta a nyuszit, aztán My rabbit died.) Az amerikai angolban a második mondat is lehet az első értelemben.
2020. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. mondat: A nyuszim (mostanára már) halott.


2. mondat: És képzeljétek el, mentem a nyuszimhoz a kertbe, tegnap délután fél négy előtt három perccel, hát egyszer csak bejött egy róka, elkapta a nyuszimat és a nyuszim meghalt.

2020. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyuszi ugyanaz, a halál időpontja is ugyanúgy tegnap délután fél négy előtt három perccel. De az első mondat nem arról szól, hogy a nyuszi mikor halt meg, hanem hogy most már halott. A második mondat elmeséli, mi történt tegnap délután fél négy előtt három perccel, és az időpont esetleg nem mellékes.
2020. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Amit ír az első válaszadó az korrekt. Még annyit tennék hozzá, hogy ha érzékeltetni akarod az eset hatását a jelenre, akkor is inkább az elsőt mondd.

Például. My rabbit has died. I feel so sad. - (Meghalt a nyulam, valószínűleg nem olyan rég, tehát ezért most szomorú vagyok )


My rabbit died when I was six years old I felt sorry for him.

Hat éves voltam, mikor meghalt a nyulam, nagyon szomorú voltam miatta (akkor). Lezárult dologról beszélünk , inkább a past simple használatos.


Az amerikaiak nem is igen használják a past perfect igeidot. Tehát ezek nem ilyen kőbe vésett szabályok a valós életben. Nyelvvizsgan, irodalomban tökéletesen hasznosítható a kettő különbsége , de mi is magyarok inkább olyanok vagyunk , mint az amerikaiak ebből a szempontból, hiszen ha egyszer megtörtént valami , megtörtént, fontosabb azt hangsúlyozni.

2020. júl. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segítettetek!
2020. júl. 28. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!