Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » KMZ-sek mit csinálnak a...

KMZ-sek mit csinálnak a kiképzések után?

Figyelt kérdés
Nagy álmom bekerülni idővel oda van még időm bőven felkészülni stb. De most az érdekelne hogy mit csinálnak a KMZ-n belül a lövészek (pl őket külföldi missziókba előre veszik,rendszeres mennek külföldre,ott komolyabb feladatokat kapnak?)

2020. júl. 29. 17:09
 1/4 A kérdező kommentje:
(pl őket külföldi missziókba előre veszik,rendszeres mennek külföldre,ott komolyabb feladatokat kapnak?) *ilyesmikre gondolok
2020. júl. 29. 17:11
 2/4 anonim válasza:
59%

Szia!


Keresd meg Pápai Joci photography-t Facebookon, folyton posztolja a képeket, és már vagy tizen/huszon éve a Bercsényinél van, talán ő tud bővebb információval szolgálni.

Én sose írtam neki, de követem, és elvileg rendes ember.


Amúgy a Magyar különleges műveletisek benne van a top 10 alegységben Európa szinten, úgyhogy a fiúk elég magasan abszolváltak.


Meg merem kockáztatni, hogy folyton kint vannak, és nagy felelősség nehezedik rájuk.

2020. júl. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!Hallottam már Jociról én is nézegettem a képeit stb ezt viszont nem tudtam hogy ilyen magas szinten vannak,akkor így ebből kifolyólag biztosan többet vannak kint mint egy "átlag"katona.
2020. júl. 30. 08:28
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia,

Érthető okokból arról, hogy akár kiképzésen, itthoni tartózkodás során, akár aktív, missziós tevékenységek során miket csinálnak, nem verik nagy dobra, még azt se, hogy mikor mennek, mikor jönnek. Azonban olyan félmorzsákból lehet következtetni, hogy például azok a különlegesek, akik mostanában jöttek haza Afganisztánból, többek között amerikai kitüntetést is kaptak - aminek ismérve, hogy csak olyan katonák kapják, akik komolyabb harci tevékenységet láttak el, illetve komolyabb tűzharcban vettek részt. Persze a fő feladatuk nekik is a helyi erők kiképzése, illetve tanácsadás, stb., de ugyanakkor a fenti példából is látható, hogy nem csak azt csinálják kint. Itthon pedig többek között különböző gyakorlatokon vesznek részt, például most volt a "Sámán tőr 2020" elnevezésű különleges műveleti gyakorlat, de ide sorolható még pl. a "Jackal Cave" rendszergyakorlat is.


Egyébként YouTube-on fellelhető egy-két viszonylag komplexebb video is mind a kiképzésről, mind a "mindennapjaikról".


[link]


[link]


És egy-két rövidebb.


[link]


[link]


[link]

2020. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!