Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hivatalosan mikortól törölték...

Hivatalosan mikortól törölték el a latin nyelvű misézést?

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
2020. aug. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem törölték el, latinul máig miséznek. De a népnyelvű misét tudtommal 1962-ben vezették be.
2020. aug. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon KÖSZÖNÖM !!
2020. aug. 3. 09:37
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Mo-on. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 1964. II. 25: megalapította az Országos Liturgikus Tanácsot. Ez elrendelte, hogy a szentleckét és az evangéliumo népnyelven kell olvasni vagy énekelni.
2020. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értékes információ!
2020. aug. 5. 09:42
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Tényleg nem törölték el, itthon is vannak latin nyelvű misék, de prédikáció magyar nyelven zajlott, legalábbis ott, ahol én voltam. De szerintem máshol is.


Egyébként az anyanyelvi misézés a II. Vatikáni Zsinaton vált elfogadottá, amit még Szent XXIII. János pápa nyitott meg, és az Ő halála után Szent VI. Pál pápa zárta 1965-ben. Többek között ekkortól is léteznek a szembemiséző oltárok is, ami lehetővé tette, hogy kialakulhasson egy szorosabb kapcsolat a hívekkel.

2020. aug. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok, és nagyon kíváncsivá tettetek, hogy mi volt a válaszomban annyira rossz, hogy ennyire le lett pontozva.
2020. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Jogosan közvetettek bele az egyik mondatba, igaz. Első olvasatra nem tűnt fel, de most látom. A szembemiséző oltár ekkortól van újra használatban főoltát formájában. Azelőtt háttal miséztek kb. 1000 évig, de legelőször szemben. Aztán fordult meg 1000 évre, most pedig megint, kb 50 éve.
2020. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 5. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!