Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire bonyolult egy névvált...

Mennyire bonyolult egy névváltoztatás itthon?

Figyelt kérdés

1. Keresztnévről és vezetéknévről is szó vab.


2. Nem arra gondolok, hogy bemegyek a hivatalba, kicsengetek X forintot, mert ez nyiván nem nehéz. Hanem arra, hogy bizonyítványok, jogosítványok, oklevelek, banki adatok stb. átváltoztatása.


Remélem van itt olyan, akinek van ebben tapasztalata.



2020. aug. 3. 16:20
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Nem bonyolult, csak hosszadalmas.
2020. aug. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
mennyire?
2020. aug. 4. 00:30
 3/40 Doros ***** válasza:

A helyi anyakönyvvezető pontosan tudni fogja.

Az alsóbb iskolai bizonyítványokat utólag nem szokás megváltoztatni, azokat a későbbiekben a névváltoztatási okirat mellékelve használhatod. Vagy, ha erre a jelentkezési lapon van lehetőség, megadod az előző neved, ami nyilván egyezik a bizonyítványban levővel.

Az oklevelet talán a fősulin át lehet íratni, én ezt nem tudom, mert már az új nevemmel diplomáztam.

Amit cserélni kell, a személyi és a lakcímkártya. Nekem anno a TAJ-kártyával volt némi problémám, de végül megoldottam. Jogsim nincs, útlevelem sincs.

Ahogy írtam, az anyakönyvvezető segített nekem is a legtöbbet.

2020. aug. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 Doros ***** válasza:

Bocs, lemaradt: most jelentkeztem egy fősuli felsőfokú szakképzésére. Mivel az online űrlapon nem találtam feltöltési lehetőséget a névváltoztatási okirat számára, és mert a nyelvvizsga-bizonyítványom régi, na meg nem is pesti vagyok, az előző nevem pedig megadhattam, ezt a megoldást választottam.

Aztán a szolgáltatóknál is kell egy kört tenned, vidd a névváltoztatásit és az új iratokat, sőt esetleg az új születési anyakönyvit is, mert

én is belebotlottam ügyintézőbe, aki nem akarta elhinni, hogy az új nevem egyben az új születési nevem is.

2020. aug. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Köszi! Én nem szeretném, hogy tudják mi volt a régi nevem. Akkor elég csak az érettségit, vagy menjek el az általénosba és írassam át azt is? Vagy abban is segít az anyakönyvvezető?
2020. aug. 23. 15:34
 6/40 Doros ***** válasza:

Én ezekkel nem foglalkoztam, mert akkor már egyetemre jártam, és tudtam, hogy ezután az alsóbb bizonyítványokat már senki nem fogja kérni. Az érettségi átíratása szerintem a másolat kiállításához hasonló eljárás, és a suliban kell kérni, a kellő iratokkal együtt. De az anyakönyvvezető valószínűleg jobban tudja, igen, mindenben segít.

Akkor nem gondoltam a nyelvvizsga-bizonyítványomra, ezt majd meg is érdeklódöm telefonon a kiállító sulinál.

2020. aug. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Az érettségi nekem is megvan, szóval lehet, higy az általánost senki nem kéri. Nyilván kijártam ha megvan az érettségi :D
2020. aug. 23. 21:13
 8/40 Doros ***** válasza:

Persze, azzal nem kell már foglalkozni. :D

Egyébként én előre vettem egy pezsgőt és buliztam egyet magamban, amikor megérkezett a névváltoztatási okirat.

Lehet, még nem mondtam, két hét, mire jogerőssé válik, utána mehetsz az anyakönyvire az új születési anyakönyvi kivonatért, ezután az iratok már mennek gyorsabban.

2020. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Köszi, nálam is ez lesz :)
2020. aug. 23. 21:21
 10/40 Doros ***** válasza:

Aztán mire az a két hét eltelt... hát hosszú volt. :D

De megérte, mert annyira jó!!!

2020. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!