Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy szerkesszek képeket?

Hogy szerkesszek képeket?

Figyelt kérdés

19/L


Szeretek fotózni. Sajnos nincs rendes kamerám, egyrészt nem tudom melyik

lenne a legmegfelelőbb, másrészt jelenleg csak a telefonommal tudok. ( iPhone XR RED) Csináltam egy csomó képet, amikből válogattam. Van kb 3-4 ami úgy megtetszett annyira, hogy felrakjam instagramra.

Szeretnék egy egységes feedet, akár a szobámba mikor fotózom, akár a természetben, pl erdőbe, akár a strandon, akár télen, akár nyáron. Vissza térő színekben gondolkozom. A bökkenő, hogy sajna nem tudok annyira angolul, ... másrészt picit se értek a PhotoShophoz se társaihoz.

Minimálisan értek a szerkesztéshez.

Először kijavítanám a képeken a hibákat (bőr hiba, stb) aztán kezdenék hozzá a pontosabb szerkesztéseknek. Fények, Kontraszt, Árnyék, ....

és aztán egy "effect"?.. ami egységessé tenné az összes képeim. Amolyan összhangban lennének.

Tudnátok ebben segíteni?


Akár pl hogy hol szerkesszek.

Nem kell egy tök profi munkát, de egy olyasmit szeretnék ami úgy mégis kinéz valahogy...

Hol szerkesszek, milyen programban, telefonon, és gépen?

(Olyan program kellene amit telefonon is tudnék használni) illetve úgy, hogy könnyű is legyen használni, akár küldhettek üzenetet, akár videókat róla.

Örülnék ha magyar lenne a videó legalább ha már a program (gondolom) angol.

Előre is köszönök minden információt!



#kép #szerkesztés #iPhone #Instagram #program, photoshop, lightroom, picsart, edit, editor, free, ingyen, #magyar, angol, oldal, 2020, s.o.s, help, fontos, friss, kép, képek, photo,
2020. aug. 5. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Snapseed-et ajánlom elérhető androidon és ios en de pc-n nem.

[link]

de ha szeretnél tanácsokat egy hobbi fotóstól akkor írj privátban megadom az instám és ott tudunk bővebben beszélni.

2020. aug. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia, kiadványszerkesztőnek tanulok (részében) ahol alapkövetelmény a PS, Adobe illustrator, indesign és a lightroom.


Én első körben 2 éve kezdtem el tudatosabban kezelni az insta feedem, de akkor sem ezen programokkal, mert kezdőként ezek még nem annyira kézenfekvőek (legalábbis nekem nem volt az).


Ha kezdő vagy én a VSCO-t javasolnám, a polarr-t a foodiet és társait, mert ezekre már alapból elkészített filtereket is találhatsz Pinteresten vagy YouTube-on és egy kis kreatívitással eszméletlen hatást tudsz elérni a képeken.


Akár te állíthatod át a már kész filtert, ha esetleg valami nem tetszik ilyesmi. Nekem sokkal jobban ment idén gyakorlaton például a Photoshopba és a Lightroomban is a filter/effect szerkesztés.


Illetve, ha van kérdésed, vagy valami esetleg nem megy privátban nyugodtan írj, nagyon szívesen segítek.


18/L

2020. aug. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!