Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a külföldről...

Mit tehetek, ha a külföldről rendelt termékemet kibontották a határon, majd rosszul csomagolták újra, és emiatt engem kár ért? Törődjek bele?

Figyelt kérdés
Rendeltem USA-ból kozmetikai olajokat, majd az egyik tégelyes csomagolású termékemet valószínűleg a határon átnézték, majd trehány módon nem tekerték vissza rá a tetőt. Azért valószínű, hogy ez a határon történt, mert csak a tégely fele folyt ki, így időben jól jövünk ki.

2020. aug. 17. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazából semmit. Nem tudod bizonyítani, hogy mikor és hol történt a dolog, csak következtetni. Ez pedig mindenhez kevés. Kivizsgálni sem fogja senki eredményesen, mert ha a vámos nem is vette észre a rosszul záródást, majd a kézbesítés során úgy rázkódott esetleg hogy a tető lecsavarodott vagy meglazult, azt nem fogja magára vállalni senki. Egyértelműen ki sem derülne hogy ki, hol és mikor hibázott, vagy véletlenül történt az egész. Törődj bele, hiszen statisztikailag kicsi az esélye annak, hogy ilyen történik.
2020. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én anyunak küldtem egyszer csomagban az országon belül egy szoknyát, de dupla nylonzacskóba téve, és úgy még egy pufi borítékba. Úgy kapta meg, hogy mind a három zacskó fel volt tépve - szerencsére a szoknyának nem lett baja. Valamelyik postás egyszerűen kíváncsi volt. Még az is lehet, hogy csak azért ért célba a csomag, mert a felbontójának nem tetszett a mintája.


Amiket mi kapunk csomagokat külföldről, annyira össze vannak törve, meg be vannak horpadva, hogy csak a belső csomagolás védi meg őket attól, hogy sérüljenek. Sokszor úgy néznek ki, mintha fociztak volna velük.


Sajnos én is csak azt tudom mondani, mint az előző, nem lehet visszavezetni, hogy mikor ki mit tett a csomaggal ill. tartalmával.

2020. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!