Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lesz olyan idő, amikor az...

Lesz olyan idő, amikor az egész világ felett egyetlen kormányzat fog uralkodni?

Figyelt kérdés
2020. aug. 19. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Viktorra gondolsz?
2020. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem rá gondoltam,s nem is más emberi kormányzatra :)

Manapság sokan nyomorognak, miközben mások dúskálnak. De egy olyan világuralom, mely odafigyel minden ember szükségleteire, gondoskodni tudna arról, hogy senki se szenvedjen hiányt.Az emberek soha nem lesznek arra képesek,hogy egy ilyen kormányzatot létre hozzanak,hiszen a Jeremiás 10:23 is ezt irja a Bibliában:Jól tudom, ó, Jehova, hogy az embernek nincs hatalma az életútja fölött.

Még csak lépteit sem irányíthatja a járó-kelő ember.

A történelem folyamán bebizonyosodott, hogy az emberi uralmak képtelenek minden szempontból gondoskodni az alattvalóikról, különösen a szegényekről. Sőt, néhány kormányzat egyenesen kegyetlenül bánik az emberekkel.De a mindenható Isten megígérte, hogy létre fog hozni egy kormányzatot, mely felváltja majd az összes többi uralmat. Ennek a kormányzatnak az uralkodója valóban törődni fog az emberekkel.Dániel 2:44 ezt írja:Azoknak a királyoknak a napjaiban az ég Istene létrehoz egy királyságot,a amely soha nem fog elpusztulni.Ez a királyság nem száll át más népre.Szétzúzza és megsemmisíti azokat a királyságokat,és egyedül ez a királyság marad meg örökké!

Jehova Isten egy tökéletes világuralkodót választott:a Fiát, Jézust . Amikor Jézus itt élt a földön, szívesen segített másokon. Királyként egyesíteni fogja a különböző nemzetiségű embereket, és minden bajtól megszabadítja majd őket.Zsoltárok 72:12–14ig terjedő versek is ezt támasztják alá:

12 Mert megszabadítja a segítségért kiáltó szegényt,

az alacsony sorút is, és bárkit, akinek nincsen segítője.

13 Megszánja az alacsony sorút és a szegényt,

a szegények életét megmenti.

14 Az elnyomástól és az erőszaktól megszabadítja őket,

és drága lesz vérük a szemében.

De mindenki elismeri Jézust mint uralkodót? Nem. Jehova mégis türelmes (2Péter 3:9). Lehetőséget ad az embereknek arra, hogy elfogadják az általa választott uralkodót. Jézus nemsokára megtisztítja a földet a gonosz emberektől, és az egész világon békét teremt. :)

2020. aug. 19. 13:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Na ne röhögtess, az is bebizonyosodott párszor, hogy a vallás nem alkalmas a társadalom egy kis csoportjának sem a vezetésére.

Én könyvem 1:1.

Cserébe már a gyermekeink sem lennének biztonságban a pap bácsik zaklatásától, ugye?

Aztán amikor jön egy csúnya betegség, majd járhatunk megint imádkozni a templomba, mert isten majd meggyógyít.

Ugyan már, ne röhögtess.

2020. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Amennyiben végig olvastad a válaszomat,láthattad,hogy nem esett egyetlen szó sem a "papp bácsikról",mivel nem rájuk gondoltam!S ki is emeltem,hogy "A történelem folyamán bebizonyosodott, hogy az emberi uralmak képtelenek minden szempontból gondoskodni az alattvalóikról, különösen a szegényekről. Sőt, néhány kormányzat egyenesen kegyetlenül bánik az emberekkel."

S amint irtad is,én is felháboritónak tartom,hogy a papok molesztálják a gyerekeket!"Tisztelet a kivételnek"

Én arra az időszakra gondolok amikor Isten elhozza a ide a földre is a Királyságát,s a Fia által véget vet minden rossznak és gonoszságnak!Amiért imádkozunk is a Miatyánkban!Ez a kifejezés elsősorban Isten uralmára utal, melyet a Fiának, Krisztus Jézusnak a királysága képvisel.Isten Királysága egy égi kormányzat. Jézus azt tanította a követőinek, hogy imádkozzanak az eljöveteléért, hogy igazságot és békét hozzon a földre. Ellentétben az összes emberi kormányzattal Isten Királysága képes rá, hogy megszüntesse az erőszakot, az igazságtalanságot és a betegségeket, és meg is fogja ezt tenni. Isten a Fiát, Jézust nevezte ki Királynak mint emlitettem is!

Ez a Királyság hamarosan eltávolítja azokat, akik szembeszegülnek Isten uralmával. Ezért amikor Isten Királyságáért imádkozunk, igazából azt kérjük, hogy ez az uralom váltsa fel az emberi kormányzatokat.

2020. aug. 20. 08:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egész keresztény vallás úgy nevetséges ahogy van, mindegy, hogyan próbálod magyarázni.
2020. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!