Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatok meg románul?

Hogyan tanulhatok meg románul?

Figyelt kérdés
Erdélyben élek, és alig tudok néhány szót románul. Az iskolában semmi sem ragad rám, csak a leckéket magolom be és 10-esre jövök ki így is. Sajnálatos módon angolul jobban tudok, mint románul, sőt. Angliában szerintem még el is tudnék élni a jelenlegi angol nyelv tudásommal. Na de mindegy, nem is ez a lényeg. Csak az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék megtanulni románul, anélkül, hogy tanárhoz mennék? Vagy, hogy kezdjem el? Esetleg aki perfektül vágja a románt, azzal dumálhatnék messen is. (az amúgy keressen fel privátban) Még borzasztóan fiatal vagyok (13), nem olyan sűrgős, csak kicsit félek, hogy a nyolcadikos vizsgát elcseszem, vagy pedig az érettségit.

2020. aug. 21. 00:30
 1/2 anonim válasza:
100%

Nálunk ugyan ez a helyzet a szlovák oktatással...

Azt tudnám tanácsolni hogy néz sorozatokat románul/román felirattal abból sokat tanulhatsz

2020. aug. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi.

Érettségire úgyis magolni kell. Oda esszék kellenek, nem pedig beszélgetni kell tudj.


A I-es A-nál van egy kis szövegértés. A B-nél egy érvelés, de annak a sablonja is van vagy 50 szó (150 kell legyen saját véleménnyel, idézettel, stb). A II-es tétel megint sablonos menet. A III-as meg magolós. Ha az megy, akkor nem lesz bajod az érettségivel, mert a III-as 30 pont, és 10 pontos még csak össze tudsz kaparni a többi tételből. Pl a I-esnél két 6 pontos kérdés elég könnyű szokott lenni.


A 8.-os vizsga meg ludfing. Most nem vagyok biztos benne, de 4 éve pl el se kellet érd az 5-öst. Volt olyan osztálytársam, aki 4,40-et írt, de olyan osztályba jutott be, hogy az osztályátlag 9-en felül volt, s az érettségije is sikerült.

Amúgy ha úgy van még mindig felépítve a tétel, mint anno nekünk, akkor pl a végén a saját fogalmazás elég könnyű. Csak meg kell tanulni egy olyan alapsztoris sablont, amit bármilyen témára rá lehet húzni.


Amúgy 19 éves vagyok, így ha van kérdésed a 8.-os vizsgáról, a 9.-be íratkozásról, stb, írj privátot nyugodtan, s majd beszélgetünk valahol, mert azért nem olyan rég estem túl ezeken. :)

2020. aug. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!