Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van nyáron esténként...

Miért van nyáron esténként ilyen sötét?

Figyelt kérdés
Cirka 10 évvel ezelőtt emlékszem fél tízkor még kint bicikliztünk, mert akkor alkonyodott csak. Most meg már fél 9 előtt korom sötét van. Közben látom a foci közvetítéseket és kb. az összes Európai országban még világos van olyankor.

2020. aug. 23. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapja idén is bicajozhattál világosban féltízkor.

Nyugat-Európában később sötétedik.

2020. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A Soros lehet emogott is.
2020. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

A nyári napforduló június 20-21 környékén szokott lenni, idén június 20-án 21:44-kor volt. Ezután már egyre rövidebbek a nappalok. Ráadásul egyre gyorsabban rövidülnek a nappalok az őszi napéjegyenlőségig.


Július 1-én 20:44-kor ment le a nap. (Utána még egy ideig azért lehet látni, nem egyből lesz sötét.)

Július 16-án 20:35-kor ment le a nap.

Augusztus 1-én 20:17-kor ment le a nap.

Augusztus 15-én 19:55-kor ment le a nap.

Holnap (augusztus 24.) 19:39-kor fog lemenni a nap, több mint egy órával korábban, mint július 1-én.


Szóval lehet, hogy emlékszel arra, hogy 10 éve fél tízkor még bicikliztél és akkor még nem volt ennyire sötét, de az valószínű júniusban, esetleg július elején lehetett, és nem augusztus második felében.


És igen, ahogy megyünk nyugatra, egyre később kel fel, illetve nyugszik le a nap. Franciaország keleti felén kb. egy órával később, Spanyolország nyugati felén meg majdnem két órával később. De nyilván Magyarországon is van eltérés, ma Garbolcon 19:27-kor ment le a nap, Szentgotthárdon meg 19:51-kor.

2020. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Áh így érthető. Nagyon köszi a válaszokat. Teljesen kimaradt június meg július idén :D
2020. aug. 24. 03:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!