Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell évnyitóra ünneplőt...

Miért kell évnyitóra ünneplőt fel venni?

Figyelt kérdés
Lehet hogy totál hülye a kérdés de én nem nagyon szeretek suliba járni (tanulni szeretek csak az o.társaimat ki nem állhatom ezért a sulit se csípem, de azért bemegyek..) ezért nekem nem valami ünnepnap az évnyitó. Van aki ezen a napon ünnepel hogy ünneplőbe kell öltözni?

2020. aug. 29. 12:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Felvenni*
2020. aug. 29. 12:20
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Mert ha azt mondanák, nem kell "ünneplő" csak valami nem túl lepukkant öltözet, akkor minden paréj a legócskább, leglepukkantabb, "legmenőbb" ruháját venné fel, ami - valljuk be - szánalmasan nézne ki.
2020. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Öszintén szólva ez csak Magyarországon szokás, más országokban mindenki úgy megy, ahogy akar. Ettöl senkinek sincs baja, csak nem kell ilyen hülyeségekkel foglalkozni a diákoknak.
2020. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi logika van csak benne, hogy az etikett szerint ünnepélyes vagy hivatalos nyilvános eseményekre kiöltözve illik elmenni, megadva a tiszteletet. Az évnyitó/záró pedig Magyarországon hagyományosan egy ünnepélyes esemény, hiszen ott beszédet mondanak, szavalnak, díjat adnak át, műsort adnak elő, stb.
2020. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Azért elvilleg hogy mindenki ugyanolyan ruhában legyen. Pl: afrikában az iskolákban semmi ünnep sincs akor is ilyen kék-fehér ruhában kell menni minden nap az iskolában ott az a szokás nálunk meg ez.
2020. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Azt szokták mondani tiszteljük meg ezzel a tanárokat igazgatót stb de igazából ez már csak egy berogzodes
2020. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Hát igen, tisztelet sajnos már rég nincs azok iránt, akik próbálnak valami tudást a kezetekbe adni...
2020. aug. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Vannak beidegződések, amelyek eléggé sok egyéb szokást túlélnek. Ez is egy ilyen - teljesen szükségtelen - dolog. Tisztelet? Annak kölcsönösen illene működnie és nem csak az év négy-öt napján... Amikor iskolába jártam, egységesen "kisdobos/úttörő" ruhában kellett mindenkinek mennie az ünnepélyként nyilvántartott eseményekre - és "szentségtörésként" tekintettek arra az esetre, ha valaki elmulasztotta ezt. -Úgy állították be a dolgot, hogy igenis szégyellje magát, aki ilyet tett, - blablabla... A hétköznapokon a tanítási intézményekben kék színű köpenyt volt kötelező hordani, - intőket, lazább helyeken fekete pontokat osztogattak a mulasztásért, sokszor a szüleinket is behívatták szélsőségesebb esetekben. Szemben ezzel tapasztaltam meg, hogy miután leomlott a Berlini fal, elmaszatolódtak ezek a szokások. Az "úttörő mozgalom" sorsa érthetően alakult, - az ezt övező dolgokat azonnal kiirtották értelemszerűen az ifjúsági életből. De láttam olyan osztályképet, amelyen még az ex-osztályfőnököm pózolt egy fele akkora csoportnyi osztállyal, mint amilyenbe én jártam, és a gyerekeken lévő ruha összképe olyan volt, mint a boci hátsó fele. Nem mondom, hogy ezt el kellene ítélni, de nagyon szokatlan volt ahhoz képest, amiben én nevelkedtem. Záró gondolatként viszakanyarodnék oda, hogy nem a ruha teszi az embert, de a társadalmi különbségek álcázására egész jól bevált annak idején az iskolaköpeny viselése, - persze ez még nem jelenti azt, hogy erre ezért "jó dologként" kellene tekinteni. Mindenesetre illene tudomásul vennie mindenkinek, hogy ami az egyik embernek ünnep, az a másiknak egy szükségtelen valami és a tiszteletként emlegetett valaminek kölcsönösnek illene lennie, még pedig az év összes napján, - nemcsak mesterségesen generált "alkalmakkor". Szerintem nincs értelme az ünneplő viselésének évnyitókor, viszont elvárható, hogy tisztán, ápoltan jelenjen meg rajta minden meghívott.
2020. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!