Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyetem tantárgy felvétel?

Egyetem tantárgy felvétel?

Figyelt kérdés
Szóval a neptunban nézegettem a tárgyakat. Idén kezdek, szóval azokat a tárgyakat gondoltam felvenni, aminél az ajánlott félév mezőben az 1-es szám szerepel. Viszont így "csak?" 10 órám lenne egy héten, az meg kevés nem? Tudom, hogy másfél órásak az előadások, de beiratkozáson még 14 vagy 15-öt mondtak az első félévben.

2020. aug. 30. 00:52
 1/3 anonim válasza:
48%
Általában szabadon választható tárgyakat is fel kell venni, meg van szabva, hogy hány kredit értékben, azonban azokat bármelyik félévben felveheted, a lényeg csak az, hogy tanulmányaid befejezéséig meglegyen belőlük az a bizonyos kreditmennyiség. Nem lehet, hogy azokat kéne még felvenned? Félévente általában 30 kreditnyi tárgyat kell teljesíteni legtöbb egyetemen.
2020. aug. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Jaja, meg van szabva, hogy sima szabválból mennyit kell megcsinálni; meg még , hogy mennyi kötvált kell megcsinálni adott suliban, adott szakon. Tehát,hogyha kevesled, lehet, hogy ez ,hogy elsőre ilyen kevésnek tűnik, az arra próbál ösztönözni,hogy vegyél föl most szabvál -tantárgyakat. Pl lehet nézni a KMOOC-ban is, ha fel van sorolva az iskolád a csatlakozott intézmények között.
2020. aug. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%
*Ja és mégegy;hogy nembiztos, hogy ugyanannyi kredit-értékben számítják be a kmooc-os tantárgyakat, mint amennyi oda van írva a honlapon, mert lehet pl, hogy mondjuk van olyan iskola, ahol minden kmooc-os tantárgyra mondjuk két kreditet adnak. Tehát nem feltétlenül az a mérvadó, ami oda van írva; tehát lehet, hogy a te iskoládban nem annyit kapsz, amennyi oda van írva, ha mondjuk több van, hanem minden szabválért pl kettőt. Lehet az is, hogy általánosan is, ami az iskoládban szokott meghirdetve lenni, az is mindig csak két kredit összesen. De szóval erre is figyelj, mert lehet, hogy érdemes, fontos.
2020. aug. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!