Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne bizonyítani...

Enkidu kérdése:

Hogyan lehetne bizonyítani azt, hogy az amit életnek hívunk, nem egy virtuális valóság? Pl. neuralink projekt, mátrix c. film, Nozick Élménygépe, és hasonlók. Olyan érveket várok, amelyek meg tudják cáfolni az állítást, hogy nem valós világban élünk.

Figyelt kérdés

2020. szept. 10. 21:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
# 10: Értem és el tudom fogadni az érvelést. Akkor változtatok a kérdésfeltevésen: érveket, bizonyítékokat várnék arra vonatkozólag, hogy ez a világ nem valós.
2020. szept. 12. 17:17
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudunk ilyen bizonyítékot hozni.

Amúgy, ha szimuláció a világ, és nem akarják, hogy erre rájöjjünk, akkor nem is fogunk soha.

2020. szept. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Bizonyítékot nem tudok én sem felmutatni, csak az átlagos emberi vágyakból tudok kiindulni. Ha tegyük fel én embereken akarnék kísérletezni úgy, hogy egy virtuális valóságba zárom őket, akkor egy olyan világot hoznék létre nekik, amiből akkor sem akarnának kiszabadulni, ha tudnák, hogy nem valóság. Szóval az 5. válaszoló bár nem a legszebben fejezte ki magát, rátapintott a lényegre. Rengetegen szenvednek a világban, és rengetegen kimenekülnek belőle(öngyilkosság). Tehát hacsak nem azt akarják tesztelni a rajtunk kísérletezők, hogy azokban a bizonyos nehéz helyzetekben hogy reagálnánk(amire szintén lenne egyszerűbb mód), akkor ez bizony nem egy virtuális valóság.


Egyébként abban is egyetértek az 5-ös válaszolóval, hogy nem érdemes ezen agyalni. Ezt most nem feltétlenül neked mondom kérdező, hanem általánosságban. Mert ha azt feltételezzük, hogy ez egy virtuális valóság, akkor a fenntartóknak vagy nagyon durva hardvereik vannak, hogy lassan 8.000.000.000 embert eltart, vagy a legtöbb ember csak MI, ami egyes emberek szemében eléggé lecsökkenti az értéküket. Szóval ha hirtelen mindenki ezen kezdene filozofálni, és nem az említett büntetőjogi verzióval élnének, hanem úgy állnának hozzá, hogy "Amíg valaki nem cáfolja meg, ez egy virtuális valóság!", akkor nagyon elszaporodnának a bűnözők.


De az is lehet, hogy ez nem is az én véleményem, hanem valaki ezt ültette az agyamba, hogy meggyőzzelek, hogy ez a valóság! Habár akkor ezt nem szabadott volna elmondanom, szóval belefutottunk egy paradoxonba. :P Ilyen alapon ugyanis akkor neked sem fordulna meg a fejedben. Szóval több, mint valószínű, hogy ez a valóság. :)

2020. szept. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13: köszönöm a válaszod!

1. Igen, lehet hogy az lenne jó, ha nem akarnának kiszabadulni, de mi van ha nem tudnak, mert be vannak zárva?

2. Igaz, de nem is agyal ezen sok ember. Lehet MI a legtöbb, nem tudnám kizárni.

3. És igen, az is lehetséges, hogy egyikünknek sincs egy önálló gondolata sem, de ha valakinek mégis, akkor az a "hiba a mátrixban", és lehet hogy az összes hibát egy valakiben összegzi a rendszer, aki végül felébred, de mivel ezt előre tudják, ezt is kontrollálják, sőt saját céljaikra használják végül fel. Azért ne felejtsük el, hogy ha hinni lehet az írott történelemnek egyáltalán (hiszen egyikünk sem volt ott és látta a saját szemével), akkor volt, aki ebből felébredt, pl. Buddha ("A felébredett"), vagy Jézus, aki sosem aludt bele, hanem éberen jött ide, meg biztos még páran akadtak.

2020. szept. 19. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!