Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elég gáz a lakótársam (lány)...

Elég gáz a lakótársam (lány) viselkedése, hogy jelezzem neki?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, kb. július végén kaptam a kétszobás albiban ahol lakom egy új lakótársat, egy lányt. Aki amúgy nagyon szép, csinos, küllemre igényes, de vannak vele problémák. Suli mellet dolgozik, tehát olyan nagyon sokat nincs itthon, de még éppen eleget, hogy ezeket a sorokat leírjam. Először is elég rendetlen, szanaszét hevernek a cuccai nemcsak a szobájában, hanem a nappaliban és a fürdőben is, utóbbi kettő azért ugyebár engem is érint. Fürdőben szennyes, borotva, ilyesmik..


Reggel marha sokat tollászkodik, és hiába szóltam neki kedvesen és erélyesebben is, hogy én nekem is kéne a fürdőszoba, rá se hederít, mindig mondja hogy siet, de aztán csak bent van egy órát, nekem meg jut a kapkodás. Szerencsére ezen picit már változtatott az elmúlt napokban. Ezen kívül észrevettem, hogy megkérdezésem nélkül az én kávámat fogyasztja, illetve az általam vásárolt fogkrémet és wc-papírt használja. Mert mindkettő csak fogy, de utánpótlás csak a részemről érkezik, az én pénztárcám által. Lehet azt hiszi ezek a ház ajándékai... Átmulatott éjszaka után pedig úgy tudja maga után hagyni a fürdőt/wc-t/előszobát vagy a konyhát, hogy inkább nem részletezem. Ja és persze mosogatni se nagyon szeret maga után.


Szóval tervezem, hogy beolvasok neki, eddig vártam, hátha észreveszi magát, de nem igazán történt meg.



2020. szept. 11. 00:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, azt igy mondd meg neki, de normális hangnemben. Mondd meg, hogy ez mennyire zavar, illetve mit szólna hozzá, ha Te használnád el az ő cuccait (fogkrém, wc papír), te hagynál rendetlenséget magad után, ha nem használ, akkor tedd meg párszor pl használt férfi zokni a konyhaasztalon stb nevelési célzattal... Amúgy meg ha olyan a beállítottsága, akkor mindenképpen azt fogja hinni, hogy Te vagy a furcsa; meglátásom szerint a nők rosszul viselik, ha azt mondja nekik valaki, hogy rendetlenek...
2020. szept. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Amiket leírtál az kb. olyan, mint egy kb 20 éve együtt élő házaspár esetében: a nő lefoglalja a fürdőszobát, elhasználja a férfi által vett dolgokat, rendetlen, és nem sok a szex :)
2020. szept. 11. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit tényleg olyan, nem is tudom melyik cselekedete dühít jobban. :)


Én nem megyek le az ő szintjére, rendszerető ember vagyok, nem hajigálom szét a szennyesem. De a kávéért, fogkrémért, wc-papírért szólni fogok neki este mikor hazatéved, hogy jó lenne, ha venne magának. Első lépésként.

2020. szept. 11. 10:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben egy héten át elzárnám a szobámban a kávé-fogkrém-wc-papír triót, és csak akkor vinném magammal, ha szükségem van rá.

Ha másra nem is, de a wc-papír hiányára előbb-utóbb felfigyel, ha meg még rá is kérdez, vissza lehet kérdezni: hova tetted, amit vettél?

2020. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na igen, erre en is gondoltam hogy el kene zarni a dolgaim. Csak ooyan helyzetbe azerr nem akarom hozni hogy fogkrem es wc papir nelkul hagyom, ezert vartam hogy talan eszreveszi magat.
2020. szept. 11. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig ha eddig nem vette észre magát, ezután sem fogja!

Ha azt akarod, hogy tudomást vegyen a problémákról, és egyáltalán Rólad (hogy "együtt él" valakivel), tedd félre 1 hét erejéig a jóindulatodat, talán így ráébred, hogy bizonyos "tárgyi szolgáltatások" nem képezik az albérleti díj tárgyát.

2020. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet többet kellene beszélgetnetek... Talán nagyobb tekintettel lehetne rád...


Ha meg valamit otthagy akkor hívd oda h takarítsa el. Mondd neki h nem a férje vagy hogy utána takaríts!

2020. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Alapjaraton kedves, meg lehet vele beszelgetni, szoktunk is neha, ha osszefutunk a lakasban, de tenyleg erelyesebben kell fellepnem, jol latjatok.
2020. szept. 11. 14:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor hajrá! Remélem, egy hét múlva örömmel újságolod, hogy normalizálódott a helyzetetek! :D
2020. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Biztos öregebb (akarom mondani tapasztaltabb :)) vagyok a többieknél, de szerintem egy alapvetően rendetlen és/vagy igénytelen ember nem fog megváltozni azért, mert - mindegy milyen kulturáltan vagy milyen erélyesen - beszélgetsz vele erről. Jó esetben megpróbál erőt venni magán, ami ideig-óráig félig működik, rossz esetben meg még csak nem is próbálja meg.


Nem tudom, mennyire reális másik lakótársat találnod. Ideális esetben ez is opció.


Szerintem simán lehet szólni a csajnak, hogy te így nem fogsz lakni. Nem bunkónak kell lenni, hanem egyértelműen meg kell neki mondani, hogy neked ez, mint életforma és lakókörnyezet nem fér bele. Utána vagy változik eleget a helyzet, vagy nem (ahogy írtam, szerintem valószínűbb, hogy max rövid távon).

2020. szept. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!