Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi csíphetett meg? Vagy ez...

Mi csíphetett meg? Vagy ez valami allergia?

Figyelt kérdés

Reggel amikor felkeltem a bal alkaromon (belül) csípések voltak -3 darab egymás alatt, közel egymáshoz-


[link]


Ilyesmiek voltak (ez nem az én karom) és viszketett is.

6:30 körül lekentem fenistillel és mostanra (8:00-ra) már csak 3 piros folt maradt a helyén.


Mi lehetett ez?


2020. szept. 14. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Szúnyog vagy ágyi poloska.
2020. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor inkább szúnyog, mert az ágyipoloska akkor a lábamon is megcsípett volna, vagy a másik karomon.

Viszont a szúnyogot azért is zárnám ki, mert a szúnyog nem csíp meg 3 x majdnem ugyanazon a helyen :D általában egy helyen csíp meg, és ha elmenekül, akkor nem ugyanoda száll vissza. (És a másik kezem se volt betakarva, szóval oda is szállhatott volna)

2020. szept. 14. 15:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ágyi poloska végez "próbafúrásokat" - egymás mellett, mielőtt lakmározik egy jót az ember véréből. Én is küzdök velük, - az alsó szomszédom exportálja és persze tagadja, hogy közel lenne a radiátorcsövön lefolyó eseményekhez. Hívsz huszon-ezerért irtót, aki át fogja rendeztetni veled, ill. rendezni a lakást, aztán várhatod a következő kört, - ugyanis 100 %, hogy egyetlen kör nem elég a kiirtásukhoz. Szerencsés esetben két körből megúszod, de az esetek többségében nem elégséges ezeknek ennyi. Most vagyok túl a harmadik körön, - annyi szerencsém van a szerencsétlenségben, hogy irtó hatékonyan dolgozott eddig is, aki csinálta az irtást. A zsúfoltsággal támogatod a poloskákat. Ha elkezded felásni a lakást a felkutatásukra, azzal is, mert csak szét szélednek, és kiterjesztik egy nagyobb körzetre a szaporodási, ill. életterüket. Ablakpárkány, éjjeli szekrény, komód a legjobb barátaik - az ágyon túl. A műanyag alapú helyeket nem annyira kultiválják, - inkább a szövet, a fa , a papír az, ami a kedvenc élőhelyük. Nappal csak akkor merészkednek elő, ha már jelentősen túl vannak szaporodva. A fali képek keretei mögött is szívesen megbújnak. Fekete pontként jelenik meg az ürülékük. Fehér, apró rizshez hasonlíthatóak a petéik, amelyekből három-öt darab a termés a nőstényeknél alkalmakként. Hat (?) különböző alakjuk van. A kicsik gyakrabban, a nagyobbak (kb.) nyolc naponként "járnak a kútra". Dióhéjben ennyi és a pszichikai nyomás, amit okoznak.
2020. szept. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!