Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg szeretném változtatni a...

Meg szeretném változtatni a nevem, de sokaknak ez nem tetszik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már kicsi korom óta nagyon nehezen tudok azonosulni a keresztnevemmel, szégyellek bemutatkozni, és egyszerűen csak utálom és mióta az eszemet tudom le akarom cserélni egy olyan névre amit szívesen a magaménak tudok és ami önbizalmat ad. Azt hiszem a sok éves gondolkodás után mostanra döntöttem el ezt véglegesen. Van egy párkapcsolatom, 1 éve együtt vagyunk, és a barátomnak nem tetszik a választott nevem, viszont a régi nevem meg még annyira se tetszik neki. Családom is ellenzi a névváltoztatást, illetve a legjobb barátom is. (csak a számomra fontos embereknek mondtam el). Szerintetek érdemes mégis megváltoztassam, ha ettől garantáltan boldog leszek, viszont megromolhat a kapcsolatom a családommal és esetleg a barátom is szakíthat velem (remélem nem).

Privát üzenetben leírom a mostani és a választott nevemet.



2020. szept. 21. 03:35
A kérdező szavazást indított:
Megéri, a saját boldogságod a legfontosabb
Nem éri meg, hallgass a többiekre
47 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ miről mire
2020. szept. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Max lenne egy kis durci, de elöbb vagy utóbb hozzászoknak.

Esetleg ha felvennél egy második keresztnevet?

2020. szept. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy katona társam Ondó Csaba volt a neve . De ahogy gondolod .
2020. szept. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kíváncsi lennék, mik a nevek.
2020. szept. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Azért az érdekes egy párkapcsolat, ahol valaki bizonyos nevű lánnyal nem hajlandó járni, vagyis ha a párja erre a névre változtatná a sajátját, akkor szakítana vele.
2020. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
100%
Változtasd meg. A saját lelki jóléted a legfontosabb, ne engedd hogy mások befolyásoljanak. Mert ha megváltoztatod mi lesz? A szüleid nem szeretnek többé, a barátod elfordul tőled, a pasid pedig elhagy? Hát ha egy név miatt megteszik, akkor az őket minősíti. Én is nevet változtattam ami anyámnak nem tetszett (azt vettem fel amit apám akart adni de anyám direkt a sajátját mondta be a kórházban) de mondtam hogy az én életem, én nevem, ha már nem volt képes legalább egy nevet kitalálni nekem akkor hallgasson vagy fogadta volna el amit apám mondott (apám külföldi és direkt olyan nevet akart adni amit kint is lehet használni de anyám nem akart kiköltözni és emiatt utálta a nevet).
2020. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű lenne, hogy a barátnője (te) által legjobban kedvelt név miatt hagyna el a pasid. Sőt, még a mostani sem tetszik neki, egy szerinte is jobb név miatt miért hagyna el? Na persze nem mindegy, mi le -ne/-sz az új név. :)
2020. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Van egy olyan sejtésem, hogy a kérdezőnek teljesen normális neve van, és valami hülyeségre akarja megváltoztatni.
2020. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! arra jutottam, hogy nem érdemes feltennem ilyen kérdést, úgysem nem dönthet helyettem senki más, csak én. Ha nem magamra hallgatnék, akkor nem élném teljességben az életem. szóval még egyszer köszönöm a válaszokat, erről ennyit :)
2020. szept. 21. 17:54
 10/13 Rodi91 ***** válasza:
100%

Én nevet változtattam úgy, hogy megmaradt az eredeti keresztnevem,és második névnek vettem fel a választottat. A névváltoztatás után már mindenkinek az új nevemen mutatkoztam be. Viszont a régi ismerőseim, és a családom a régi nevemen hív. Viszont mivel leggyakrabban azokkal találkozom akik már az új néven ismernek, így nagyon kevésszer hiv már bárki is a régi nevemen. Szóval egyrészt szerintem, ha úgy is változtatod meg, hogy eltörlöd teljesen a régit a családod tuti az eredeti neveden fog hívni,viszont mindenki akinek az új néven mutatkozol be azok azon.


Ja és 10 éve változtattam nevet, szóval ennyi idő alatt már szinte fura, ha valaki az eredeti keresztnevemen hív, de nyilván az első 1-2 évben még nem volt olyan jelentős a változás. Viszont sokkal jobban tudok azonosulni a nevemmel,és magabiztosságot adott! Sok sikert,remélem ez segít dönteni.

2020. szept. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!