Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez most mit jelent akkor...

Ez most mit jelent akkor pontosan?

Figyelt kérdés

" Értesítem arról,hogy az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettségét xy napjától töröltük,mert a nemzeti egészségbiztosítási alapkezelő által vezetett nyilvántartásba olyan bejelentés érkezett,ami a fenti időponttól megalapozza az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságát. Ez azt jelenti,hogy önnek nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie."


Tegnap előtt kaptam ezt a nav-tól.


Ez most mi? Mi az,hogy nem kell járulékot fizetnem?



#TB #NAV #freePotato
2020. szept. 25. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem léptél munkaviszonyba valahol?

Ilyenkor automatikusan megy az értesítés a NAV-hoz, hogy fedezve van az eü-biztosításod - tehát nem kell saját magad után fizetni a járulékot.

2020. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez annyit jelent (ha tudsz róla, ha nem), hogy volt bizony járulékkötelezettséggel fedett időszakod, vagyis olyan időszak, amikor magad után kellett volna fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot ("TB").

A NAV most arról értesített, hogy a NEAK adatszolgáltatása alapján történt olyan dolog, ami a járulékfizetési kötelezettségedet megszünteti X. Y. naptól. Tehát ONNAN-tól kezdve nem kell fizetned a további időszakra, de ha gyűlt fel előtte időszakra tartozásod, azt ez nem érinti.


Én utánajárnék pontosan, hogy most akkor van (még) tartozásod egyáltalán, vagy nincs.


Mi a helyzet Veled? Dolgozol? GYES-en vagy? Nyugdíjas lettél? A kérdésedből nem tudunk több információt kihámozni ahhoz, hogy ne csak tippelgetni lehessen.

2020. szept. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!