Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyi igazolványról telefon...

Személyi igazolványról telefonnal készített képpel vissza tudnak élni?

Figyelt kérdés

Egy online állás pályázásához volt szükség rá, hogy megadjam, csak utána gondoltam bele, hogy nem feltétlen normális a személyim képét számomra egyelőre ismeretlen embereknek küldözgetni, de már késő.


Vissza tudnak vele élni valahogy?



2020. szept. 25. 15:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nem, mert jelentkezéshez ugyan elég a kép, de ha alkalmazni akarnak, ott az eredetit be kell mutatni.
2020. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert semmilyen hivatalos helyen nem fogadják el a fényképet vagy másolatot, maximum ha közjegyző által van hitelesítve. De egy közjegyző fog bemondásra egy személyiről készült képet hitelesíteni, hiszen neki is be kell mutatni az eredetit, igazolni hogy a használatra jogosult kéri.


Azt mondjuk elképzelni sem tudom, hogy pályázati szakaszban mégis mire kell egy személyi másolat.

2020. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából ilyen szabadúszó munka lenne, nem bejelentett munkahely, legalábbis nekem így jött le, külföldi cégnél. De akkor örülök, ha nem lehet belőle komoly probléma. Mentek a zöldek!

2020. szept. 25. 15:47
 4/26 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy lehúzás áldozata lettél, vagyis kamu volt az álláslehetőség és csak a személyik fotóinak megszerzésére mentek a hirdetők. Sajnos egyre gyakoribban az ilyen személyiséglopások.

Ez ellen úgy tudsz védekezni, ha elküldés előtt kitakarsz minden adatot a személyidről, csak a kép és a neved látszik, minden mást kisatírozol a számát és az aláírást feltétlenül!

Jobb esetben csak kamu fészbuk profilok készítésére használják fel a megszerzett személyiket, rosszabb esetben bármilyen csaláshoz, például áruhitelhez. Légy óvatos!

2020. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
Engem most csaptak be. Onlineallas oldalon.Kérték,a személyi igazolványom másolatát,és én elküldtem nekik. Azt ígérték,hogy skype-on hívnak,de még nem hívták. Igazából február 5-én regisztráltam,február 7.van.De szerintem már nem fognak hívni. Vajon, feljelentsem őket a rendőrségen???
2023. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ès mit akarsz feljelenteni? HOgy jelentkeztél egy munkára és nem szóltak vissza, hogy nem kellesz?
2023. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
Azért kérdem,mert a személyi igazolványom másolatát elküldtem nekik.És szerintem adathalászat lehet,mert minek nekik a másolat. Lehet,hogy visszaélnek vele,külföldi a cég.
2023. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
Rendben,nem jelentem fel őket. De csak akkor kérik el a munkáltató a személyi igazolványt,ha felvették a meghirdetett munkakörbe nem??? És én aggódom,hogy nehogy visszaéljenek vele.
2023. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Ha "minek nekik a másolat" akkor:

1. miért küldted el szó nélkül egy idegennek?

2. miért nem kérdezted meg hogy mire kell?


Önként elküldted az adatokat, ezzel a rendőrség nem fog semmit kezdeni. A feljelentéshez elkövetett bűncselekmény is kell, az pedig nincs.

2023. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
Nagyon köszönöm szépen válaszod. Megfogadtam a tanácsod.
2023. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!