Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A legkésőbb október 11-éig...

A legkésőbb október 11-éig mit jelent? Azt, hogy 10-én még jó, de 11-én már nem vagy azt, hogy 11-én még jó, de 12-én már nem?

Figyelt kérdés

2020. szept. 29. 13:12
A kérdező szavazást indított:
10-én még jó, de 11-én már nem.
11-én még jó, de 12-én már nem.
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
A peremértékek mindig beletartoznak, tehát 11-én még jó.
2020. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
A kiírt dátum és idő még benne van. Tehát ha október 11 a határidó, akkor október 11.-én 23:59:59-ig jó. Ha 14 óra, akkor 14:00:00 még jó, 14:00:01 már nem.
2020. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Miért kell megvárni a határidőt?
2020. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Sajnálatos, hogy egyesek egyszerű dolgokat nem tudnak megérteni, és a helyes válaszokat még le is pontozzák.

A peremértékek mindig beleszámítanak. Nem tudom, ezzel mi a gondotok.

A hét sem keddtől szombatig tart.

2020. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Általánosságban úgy van, ahogy a válaszokban szerepel: a záró határnap még beletartozik a határidőbe, az a határidő utolsó napja.

Az is szerepel válaszban, hogy a záró határnapon belül lehet záró időpontot megállapítani. (Például, választások idején az ajánlóíveket a határnapon 16 óráig lehet leadni a választási bizottságoknál.)


Az lehet az oka a bizonytalanságnak, hogy az időtartamot határoló –ig és a térbeli helyzetekben használt –ig, eltér. Ilyen miatt szavazhattak többen is az első, rossz választ tartalmazó esetre, és ezért értékelhették nem hasznosnak a helyes válaszokat.

Időtartamnál az –ig időpontja még beletartozik a határidőbe. Ha 11. a határidő, vagy 11-éig van lehetőség valamire, a határidő nem telik le előtte, az a nap - ez esetben 11. - még benne van.

Térben viszont másképp van. Ha valaki elmegy a tóig, a parton megáll, nem megy a tóba, a tó már nem számít az –ig-be. (Adott esetben fizikailag sem lehet másképp: ha elmegy a falig, a fal már nincs benne, nem is tud belemenni, a fal előtt megáll.) Térben, a megnevezett –ig már kívül eső, előtte van a határ vége.


[A kérdésbeli határnap (2020. október 11.) nem ilyen, de van egy speciális esete is a határidőnek: ha a határidő, azaz a határnap, azaz a határidő utolsó napja munkaszüneti nap.

A Polgári Törvénykönyv, a Büntető Törvénykönyv és a Közigazgatási törvény is tartalmazza: ha a határidő utolsó napja munkaszüneti nap, a határidő a következő munkanapon jár le. (Például a gépjárműadót két egyenlő részletben, március 15-ig, illetve szeptember 15-ig kell megfizetni. Március 15. munkaszüneti nap, így jogszerűen a következő munkanapon még megfizethető az első rész. Több nap határidőcsúszást is jelenthet, ha péntekre vagy szombatra esik március 15., mert a következő hétfő a következő munkanap, amelyen még határidőben történő megfizetésnek számít a befizetés.)]

2020. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!