Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írtam egy kis monológot ami...

Írtam egy kis monológot ami éppen a fejemben járt, vélemény?

Figyelt kérdés
dydadsan.blog.huItt megtalálhatjátok. Köszönöm ha időt szánsz rá és értékeled. :) További szép reggelt/napot/estét.

2020. okt. 1. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Az írásod is olyan, mint a kérdésed: igénytelen.

Már a kérdésed is paraszt módon van feltéve (épp csak a bamzeg hiányzik a végéről), az url-t képtelen vagy (vagyis inkább lusta) tisztességesen bemásolni...

No pont ilyen az írásod is. Igénytelen, zagyva, értelmetlen mondatok halmaza.

Nincs formázás, fájdalmasan nehéz olvasni. Tagolhattad volna bekezdésekre, hogy az ember legalább valahogy tájékozódni tudjon a szövegben, de te csak odaömlesztetted (odaokádtad) ahogy épp sikerült.

Nem is bírtam végigolvasni, kb. a negyedénél untam meg, hogy a mondataidnak nincs értelme, nekem kell kitalálnom, mit akarsz mondani, mi lehet a hiányzó szó, amit lusta voltál leírni. Csak egy kiragadott példa:

"Az én tapasztalataimat megosztani veletek ezzel kapcsolatban. Mert ezen igenis tudsz saját magadon segíteni"

Mi van? Beszélni nem magyar? Akkor minek magyar írni?

Minek erőlködjek az olvasással, ha nem tisztelsz meg engem, mint olvasót azzal, hogy legalább egyszer átolvasod azt a karakterhalmazt amit felböfögtél?

2020. okt. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, a linket azért így raktam be mert máskülönben le tiltják a kérdésem hirdetés miatt.

Tudom hogy zagyva meg több helyen értelmezhetetlen. Csak írtam ami épp a fejemben volt. Pár éve írtam amikor éppen nagyon borzalmas állapotban voltam, így utólag megszerettem volna osztani. Egy picit indulatosnak éreztem a válaszod de teljesen jogos. Ezt csak tényleg úgy oda böfögtem, számomra ez volt a legjobb módja. Mégegyszer köszönöm.

2020. okt. 2. 12:46
 3/5 A kérdező kommentje:
Számomra ez volt a legjobb módja hogy ki adjam magamból. *
2020. okt. 2. 12:47
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

"Egy picit indulatosnak éreztem a válaszod de teljesen jogos."

Nem, nem indulatos egy csöppet sem, nekem ilyen a stílusom. Lehet utálni vagy nem szeretni.


Igazából nem lehet eldönteni, mi is a célod a kérdéssel. Ha másnak szánod az írásodat, akkor legalább a minimálisan elvárhatót tedd meg az olvasó felé. Olvasd át, tedd értelmessé. Egy értelmezhetetlen szöveghalomból senki nem fog semmit kibogarászni, vélemény pedig nem adható valamiről, ami nem értelmezhető.


Szóval vagy írd át, utólag, mai fejjel, tisztán gondolkodva. Nem kell újrafogalmazni, de a fenti két mondatot szerintem pofon egyszerű magyarosítani: az elsőbe kell egy állítmány (szeretném, akarom, fogom, kéne), a másodikban meg kitalálod, mire is gondolhattál: "ezzel igenis tudsz" vagy felesleges a "saját magadon". Amint végig mész az egész szövegen és értelmes mondatokat alkotsz a karakterhalmokból, máris látni fogod, hol kell tagolni hogy átláthatóbb legyen - és kapsz egy írást, ami valóban írásként és nem betűfosadékként értelmezhető.

Na arról már majd talán lesz aki tud bármi véleményt mondani, mint szöveg. Egyelőre legfeljebb a kinézetéről lehet...

2020. okt. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értékelem hogy írtál. Semmi konkrét célom nem volt igazából. Puszta kíváncsiság hogy ér e valamit.Ha legközelebb ilyenre vetemednék odafigyelek hogy mit írok.
2020. okt. 2. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!