Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy nukleáris világháborút...

Egy nukleáris világháborút hogyan lehetne túlélni?

Figyelt kérdés
Csak egy kis szigeten lenne rá esély? Nem is csak a robbanástól kéne tartani, hanem az atomfelhőtől és a rákos megbetegedésektől. Valamint az égési sérülésektől és megvakulástól. Ti hogyan próbálnátok meg túlélni? Hoova menekülnétek? Szigetre? Bunkerbe? Esetleg mindkettőbe?

2020. okt. 2. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rovid tavon bunkerekben, szurt levegovel, felhalmozott elemiszerrel es vizzel, meg valamilyen autonom es karbantartasmentes energiatermelo berendezessel.


Hosszu tavon sehogy, a nuklearis tel es a mindenhova eljuto, tartosan megmarado sugarszennyezes a jelenlegi nepesseghez kepest maximum maroknyi ember tuleleset tenne lehetove (Oceania pl. eselyes lenne).

2020. okt. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Óceániára tippeltem én is. Odáig (a legtávolabbi szigetekig) csak nem jönne el a felhő. Fény lenne a bunkerben? Kell a növények fotoszintéziséhez. Vagy csak konzervet lehetne felhalmozni?
2020. okt. 2. 20:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmenne oda is a felhő és nem lenne sok fény.

De az emberiség kis része túlélhetné, legfeljebb mutációkkal. Volt már erre példa a történelemben.

2020. okt. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 pelda? mire, nuklearis apokalipszisre?
2020. okt. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, csak egy kisebb nukleáris behatásra.

Valamilyen szigeten volt pár nemzedékkel ezelőtt.

Az emberek háromnegyede meghalt, a többiek azóta bírják. Olyan erős ma is a sugárzás, hogy a kutatók ott nem ehetnek semmit.

2020. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez melyik sziget? Szívesen utánanéznék a témának :)
2020. okt. 3. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos elég régen hallottam erről.

Nyilván valahol a Csendes-óceánban van, de nem az atomrobbantások miatt lett ilyen, hanem már jó pár (4-5) nemzedék óta ilyen. Felmérték, hogy mi történt, és megtalálták a nyomait, és az akkori pusztulást is.

2020. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Hát sajnálom szerencsétleneket az biztos.
2020. okt. 3. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!