Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azért dolgozunk hogy még...

Azért dolgozunk hogy még többet dolgozzunk?

Figyelt kérdés

Ha létre kellene hozni valamilyen bonyolult eszközt, azt több felfedezés találmány és azok többszörös kombinálása előzi meg.


De én nem erre gondolok hanem arra hogy az ember feleslegesen több kört fut és választja a nehezebb utat azért hogy fenntartsa az ipart és pénzt termeljen.


2020. okt. 8. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Igen. Régóta van az a duma, hogy azért vannak a technológiai fejlesztések, gépek, stb, hogy neked minél könnyebb legyen az élet. Lófszt! Meg lehet nézni a japánokat. 500 évvel előttünk járnak, csak éppen meghalnak a metrón ülve a kimerültségtől. Külön szavuk van erre, csak nem jut eszembe. Én egy ideje nem dolgozok, de sose voltam ennyire jól. Van időm pihenni, sétálni, olvasni, megnézni egy jó filmet, és nem az állandó stressz, kimerültség, hülye emberekkel vitatkozás.

Van erre egy tök jó tanmese a szegény horgászról, aki naphosszat pihenget a tengerparton. Mondja neki a iparos: dolgozz többet, fogj több halat. Eladod, veszel egy csónakot, még több halat tudsz fogni, azon hajót veszel, még több halad, pénzed lesz. És minek? kérdi a halász. Mert ha sok pénzed lesz, akkor utána nyugodtan pihenhetsz. De hát most is pontosan ezt csinálom!

2020. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kiégés?


Furcsa hogy mióta van szép elektromosautóm azóta a főnököm jobban rám van szálva hogy termeljek még jóhogy azóta kiléptem.


Az akkumulátorokra most óriási kereslet van de az elektromosságot eddig is el tudtuk szinte mindenhova juttatni most mégis égető szükség van rájuk.


Vagy a benzin gyártásshoz elektromos áram kell nem kevés a nyers kőolajat is el lehet égetni fűteni az erőműveket ma szemetet égetnek műanyagot ami szintén kőolaj származék

2020. okt. 8. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem erre gondoltál, - és akkor elnézést kérek minden olvasótól, - de nekem attól van tele a szatyrom, hogy amikor a számítástechnika elkezdte a térhódítását, minden fronton elkezdtek olyan programokat írni, technológiákat kifejleszteni, illetve gyártani, amely azt vetítette előre, hogy számtalan napi rutin mennyivel könnyebb lesz. Ezzel szemben csak az kerül felszínre - hétköznapi szinten, - hogy minél több "fejlesztés" lát nap világot, annál mélyebb szinteken keseríti meg az ember életét a számítástechnika, mint vég nélküli "hibagenerátor". Amit meg lehetett oldani anno egy perc alatt, annak a célnak az elérése érdekében manapság három percen keresztül kell b.szogatni egy számítógépet és ha nem tudod a 256 karakter hosszú, naponta háromszor erőszakkal lecseréltetett jelszavadat, akkor akár a WC előtt is összesáncolhatod magad.
2020. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Túlzott biztonság engem is zavar hogy nem használhatok egyszerű jelszavakat ezek egyrészét a chrome megjegyzi kissebb része ótvar és nem csak a jelszó szempontjából van elbacva
2020. okt. 8. 14:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!