Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Multifunkciós zsebkések...

Multifunkciós zsebkések eszközeit mire lehet használni?

Figyelt kérdés

[link]

Ennek a felsők közül a két szélső mire való?



2020. okt. 8. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Csavarhúzó, szurkapiszka, börvarrótű, ilyesmi, ne keress egzakt definíciót. Személyes véleményem (és némiképpen tapasztalatom) szerint is ilyen filléres vackot egyébként nem szabad venni, vegytiszta pénzkidobás. Egy tisztességes Victorinox sokfunkciós bicska 10x ennyi, de az kiszolgál 10-20 éven át is.

[link]

2020. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy az adott kés mennyire erős és mit tartalmaz.

Én egy victorinox supertinkert használok, úgyhogy először erről írok - nagyon szeretem és szinte naponta használom.

Tettem bele varrószettet (ami hasznossá teszi a benne levő pici csipeszt, bár azt lehet kozmetikai célra használni), a fogvályóval tisztítom a kést és kinyitom vele a kampót amivel a csomagokat cipelem vagy a drótozott dolgokat (hogy ne vágja a kezem). A bőrlyukasztó árral (meg fogsz lepődni) de bőrt és vastag anyagokat varrok, de fát is lehet faragni vele, a hátoldala meg szikrát vet a magnézium rúdon (ha esetleg táborozni mész). Az ollót nem is magyarázom, gyakran előkerül. 2 darab kés van benne de ezeket ritkán használom, akkor viszont hasznos mert jól viszik a borítékokat/fát/ bőrt - bár vicces módon a 4 cm-es (kicsi penge) nekem hasznosabb mert könnyen vissza tudom fejteni vele a varrást. A konzerv és sörnyitón inkább a csavarhúzókat használom, de a vicc az, hogy hiába van rajta egy külön csillag csavarhúzó azon jelenleg csak cérna van, annyira jó a másik 2 csavarhúzó hogy azt nem kell használni. Ráadásul ezeken az új modelleken minden eszköz nagyon szépen zár (legalábbis azon a típuson ami nekem van).


Amit te linkeltél szerintem érdekesnek néz ki, bár nem vagyok késszakértő. Én úgy látom, hogy van benne (külön) egy bőrlyukasztó ár meg egy cérnavezető (azt hiszem ezekre gondolsz), de hogy miért 2 külön eszközt kapott (még csak nem is egymás mellé) azt nem értem. A victorinoxon ez a 2 egyben van, viszont az extolon a cérnavezető lyuka elég nagynak néz ki ahhoz hogy megfeszíts vele valamit (pl. trambulinrugót) de mivel lyuk és nem kampó ezért a büdös életben nem tudod kibányászni ha beszorítod valahova (legfeljebb egy másik bicskával).

Nem akarok ítélkezni, de kétlem hogy 3 régi borosüveget ki lehet ezzel az 1000 Ftossal nyitni úgy hogy ne az ember kezében törjön szét a szerszám - írom ezt nőként.

2020. okt. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi az a cérna vezető?
2020. okt. 25. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=V2UPOmhnwQA

Bőrvarrás Victorinox svejci bicskával. A bőrvarró/lyukasztó érdekes ketyere, sokmindenre használható és szerencsére a Victorinox meghagyta ezt az eszközt máig. Ugyanis a Victorinox 130 éve a svejci hadsereg beszállítójaként indult el világhírű pályáján, a katonai használatban akkortájt napi esemény volt pl. egy szíjat javítani, felszerelni.


[link]

[link]

Hát nem jobb egy ilyen múltú cég gyártmányát használni, mint egy bilibádog hulladékot?

2020. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok, visszaolvasva a dolgot rájöttem hogy nem írtam igazat: a bőrlyukasztó árnak nem a hátoldalával hanem az elejével lehet tüzetgyújtani (a "hunter"en található fűrésszel kevertem mert annak van derékszögre húzva a hátoldala). Bár állítólag jó erre az olló is.

Felix Immler videóit érdemes nézni mert nagyon jó tippek vannak benne: [link] .

Mielőtt beruházol egyre tudd: életreszóló garancia jár a termékre amíg nem végzel módosítást magán a bicskán, de ezzel valószínüleg nem kell élned mert nagyon strapabíró.

A tükörfényezés miatt jobban ellenáll a rozsdának vetélytársainál, de tudnod kell hogy a markolatnak a 70 °C feletti meleg, a kés mechanikájának pedig a homok a nagy ellensége, póbáld meg kímélni ezektől.

Ha olyan modellt választasz amibe lehet fogvalyót tenni a markolatba akkor azt cserélheted victorinox tollra (kb 1500 Ft) vagy magnézium rúdra (firefly márka, neten tudsz rendelni).

Én egyetértek Zoligyerekkel, ha azt nézed hogy 11000 Ftért a hunter/tinker/camping modellek egy életen át veled lesznek akkor jobb vétel a victorinox mint ez a kis... extol.

2020. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!