Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gépészmérnök legyek vagy orvos?

Gépészmérnök legyek vagy orvos?

Figyelt kérdés

2020. okt. 9. 06:26
A kérdező szavazást indított:
Orvos
Mérnök
28 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha így merül fel benned, akkor csakis mérnök, orvosnak csak az való, akinek ez a hivatása, nem pedig anyagi megfontolásokból akarja választani!
2020. okt. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad van megértelek,de viszont tisztességes vagyok, tudnék orvos lenni.
2020. okt. 9. 07:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sosem akartam orvos lenni, de a nagyon közeli rokonságomban is vannak páran.

Látom : éjszakai szolgálat, készenlét, a rendelőben, kórházban mindenkitől csak a panasz (itt fáj, ott fáj). Ha a munkanapja pár perc múlva letelik, de még nincs ott a váltás és jön egy beteg, akit baleset érte, vagy vakbél, szemébe került valami stb., akkor el kell látnia. Emiatt lekési a buszt, vonatot és csak órák múlva ér haza a családjához...

Amikor ezt elmondtam egyik orvsomnak, azt felelte: "De milyen örömteli érzés, ha valakit meggyógyítunk...!"

Igazat adtam neki.

A gépészmérnökségnek is megvannak a pro és kontra oldalai. A termelésben lenni: anyagbiztosítás, feldolgozás, értékesítés csupa-csupa stresszes helyzet. "De milyen örömteli érzés, ha mindez sikerül...!"

Kérdező, vesd össze a két foglalkozást. Az orvosok most jókora jövedelememeléshez jutnak, az ipari termelés meg nagy kihívások előtt áll. Mindkét oldal jó valakinek. Ne a mi véleményünkre adj, hiszen mi kibicek vagyunk, akiknek semmi sem drága, viszont a Te bőröd van a vásáron, mert a pályaválasztás általában egy életre szól.

Sok sikert!

2020. okt. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Orvosként egyértelműen a mérnökre szavazok. Megjegyzéseim, ez nem hivatás, ez munka, a hivatás részt a betegek már elszúrták, semmi tiszteletet nem kap itthon egy orvos és a társadalom csak kihasznál minket.

Fizetés emelés, annyira megemelik a fizetést, hogy nagy eséllyel kevesebbet fogok keresni, mint eddig, pedig én tényleg semmi hálapénzt nem fogadok el, ráadásul veszélybe kerül a másodállásunk és vezényelhetők leszünk... igazi rabszolgák.


Gépészmérnökre mindig szükség lesz, ráadásul egy alkotó, kreatív szakma, ami jól fizet, orvosként viszont itthon mindig egy kihasznált, lenézett rabszolga maradsz.

2020. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
Egyik sem Mekis szak. Az a BTK privilégiuma.
2020. okt. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi az a BTK?
2020. okt. 9. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Bölcsészettudományi Kar
2020. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az en főnököm azt meséli h ez a kettő volt ami erdekli. Orvos lett, volt. Szerintem emiatt a mentalitas miatt volt annyira precíz sebész.
2020. okt. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!