Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Legalább nem éhezel Afrikában...

"Legalább nem éhezel Afrikában!" Bánt téged is?

Figyelt kérdés

Nekem egyszer mondták ezt a mondatot, egy barátomnak többször. Olvasni is sok helyen olvastam.

Részben igazat adok ennek a kijelentésnek, hiszen van, hogy pitiáner kis dolgokon érezzük magunkat lesújtva... ilyenkor ez egy jó megoldás lehet (bár nem a legjobb) arra, hogy visszarántsanak a valóságba.

Azonban ott van az a szituáció például, amikor tovább kell tanulnod. Vagy akár beállnod dolgozni. Nem éhezel Afrikában. Csak fogsz éhezni a saját országodban. Akár saját, akár más hibájából.

Vagy amputálják a lábad, és fel kell adnod az addigi dolgaidat, hobbijaidat... Nem, nem éhezel azon a bizonyos kontinensen.


Noss. Hogyha nem volt világos amit mondani szeretnék (amin nem lepődnék meg) akkor leírom magyarul:

egy európai ember problémája véleményem szerint nem hasonlítható össze egy afrikaiéval. Más társadalomban nőnek fel, más elvárások vannak az irányukba. Mondanád egy kétségbeesett felnőttnek, akit nem vesznek fel sehova a papírjai ellenére, hogy legalább nem éhezel Afrikában? Én inkább elkezdeném keresni az okot.

Nem tartom jó ötletnek ezt az összehasonlítgatást. Te is így látod?

Szívesen olvasom mások véleményét, és szóljatok, ha túl zavarosan fogalmaztam!



2020. okt. 13. 20:18
 1/7 A kérdező kommentje:

*pitiáner kis dolgok miatt


Bocsánat, félreírtam.

2020. okt. 13. 20:19
 2/7 A kérdező kommentje:
Ui.: Remélem jó kategória.
2020. okt. 13. 20:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek veled.

Szerintem mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, és speciel engem egyáltalán nem vigasztal a magam gondjában, hogy más emberek más miatt érzik magukat rosszul. Nem értettem soha, hogy nekem ettől miért kéne magam jobban érezni...

2020. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Kíváncsian várok még pár véleményt.

2020. okt. 13. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a mondatnak a régi rendszerben volt egy furcsa párja:

"Amerikában verik a négereket."

Amikor valaki rámutatott, hogy nyugati országokban magasabb az életszínvonal, ez volt a válasz. Ott sem tökéletes minden, ott sincs kolbászból a kerítés.

Minkét mondat csak kifogás. Ne foglalkozz a saját problémáiddal, mert egyik részről, van akinek rosszabb. De a másik részről úgysem lehet tökéletes minden, szóval minek is fáradni.

2020. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mindenkinek a saját problémái fájnak a legjobban.

Nekem például az, hogy nagyon rossz a kapcsolatom a családommal.


Sajnálom az Afrikában éhező embereket, tényleg szörnyű, ami velük történik. :(


De amikor az embernek problémái vannak, általában nem az jut az eszébe először, hogy hálás legyen azért, mert nem éhezik, vagy mert megvan mindkét lába, stb.


Ezek a dolgok szinte természetesnek tűnnek számunkra, csak akkor tanuljuk meg őket értékelni, amikor már nincsenek. :/


Mindig lesz olyan is, akinek rosszabb és olyan is, akinek jobb sorsa van nálunk.


Nem tudunk mindenkin segíteni és a magunk problémáit sem tudjuk mindig megoldani.


Szerintem ha egy éhező emberrel össze lehet hasonlítani egy átlagosan élő embert, akkor ennyi erővel egy milliárdossal is össze lehetne.


És akkor máris panaszkodhatnánk, hogy nekünk milyen rossz, hogy "csak" egy új autóra tellett, pedig másnak van három is...


Nincs sok értelme összehasonlítani magunkat másokkal.

2020. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem zavar mert igaz. Afrikai nem szívesen lennék. Viszont az is igaz h van aki nálunk is szerencsésebb. De ezen se kell érzékenykedni!
2020. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!