Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Internetről rendeltem, és...

Internetről rendeltem, és eggyel több terméket küldtek?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék, hogy ilyenkor mi a teendő? Eggyel több terméket küldtek, mint amit rendeltem és kifizettem, nem egy nagy összegről van szó (2500 forint). Ilyenkor szólni kell az adott cégnek, hogy vigyék vissza? Lehet nekem abból bajom, ha nem szólok nekik erről?

2020. okt. 20. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Örülj neki.
2020. okt. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:
55%

Ha jó fej vagy szólsz nekik. De pár ezer forintos termék esetén úgyis azt fogják mondani, hogy használd egészséggel, többe kerülne a visszavétel, mint amennyibe a termék kerül. Amúgy lehet szándékolt is a dolog, lehet annyi van raktáron, hogy grátiszba küldtek még egyet, afféle egyet fizet, kettőt kap alapon. Ha meg figyelmetlenség, akkor egy hiány a leltárban ennek a figyelmetlenségnek az ára.


Bajod nem lehet belőle. Ők leszállították a megrendelt terméket, te meg kifizetted. Hogy ezen felül ők még küldtek neked valamit, mindenféle vásárlás nélkül, azt egyrészt nehezen tudnák bizonyítani, másrészt jogilag is nehéz lenne bármire is kötelezni téged. Még a legnagyobb jóindulattal is maximum talált tárgynak minősülne, amit ugyan le kell adni a helyi jegyzőnél, de ha x hónapig nem keresik, akkor a tulajdonodba kerül.


Ez tényleg bagatell tétel egy cég szempontjából, én gyanítom, hogy vagy szándékosan kaptál többet, vagy annyira nem tétel nekik, hogy számolatlanul pakolták be a csomagba.

2020. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!