Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha utálom azt a...

Mit tegyek ha utálom azt a szakot amit választottam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két hónapja kezdtem el egy mérnöki egyetemet úgy hogy 4 évig nem tanultam reál tantárgyakat, mégis úgy gondoltam hogy ha igazán akarok valamit sikerülni fog. Ez a két hónap alatt jöttem rá igazából hogy mit is választottam, egyszerűen utálom az egészet mert nem értek semmit. Azóta sokat fogytam, folyamatosan stresszelek és sírok és egyszerűen senki sem érti meg hogy nem szeretném tovább ezt csinálni. Mindenki azt mondja, hogy várjam meg az első felév végét, hogy hátha jobb lesz de én érzem hogy nem tudom már magam ebben az egészben elképzelni és bármit megadnék ha végre véget tudjak neki vetni. Nem tudom mit tegyek, mi a helyes döntés, hiszen ha most kiállok egy évig nem is tudok más szakra menni. Nektek mi a véleményetek?

2020. okt. 27. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha soha semmit nem tanultál, akkor persze, hogy nem megy, hiszen az alapok sincsenek meg.

Hagyd ott a szakot. Ha amúgy érdekel, irány egy jó magántanár, akivel megtanulsz minden hiányosságot. Visszamehetsz az egyetemre. Azért is hagyd ott, mert most így csak pazarolnád az állami féléveidet. Szükséged lehet még rájuk akár egy másik szakon, akár ezen, ha felkészülsz rendesen és újra megpróbálod.

2020. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
menj el bkv ellenőrnek!
2020. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget valakitől, ha még érdekel. Nincs olyan nálatok hogy menorprogram?
2020. okt. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első félévem dettó ilyen volt és mérnök lettem. Pedig mennyiszer akartam feladni. Kértem magán órás segítséget azokhoz a tárgyakhoz amikre sok minden épül. Meg folyamatos szorgalommal próbálkoztam vele. Aztán egy év alatt rengeteget fejlődtem abban, hogy hogyan is kell tanulni és jól venni az akadályokat. Nem bántam meg. Ahhoz képest, hogy matekot meg pár hasonló fő tárgyat esélytelenül elbuktam belőle, a végén már ezekből is volt , hogy elértem a 4-és szintet vagy jobbat. Aztán pár éve vígan dolgozom vele és megy. Más mint az iskola pad. Ha valóban megvan az akarat menni fog. 2 dolog : segítség kérés ès folyamatos próbálkozás.
2020. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!