Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyakori kérdéseken miért azt...

Gyakori kérdéseken miért azt feltételezik alapból, hogy a kérdés rád vonatkozik?

Figyelt kérdés

És azonnal elkezdenek kiosztani, szidni. :D


Pl. mondjuk felteszem azt a kérdést, hogy "A nőnek miért a konyhában a helye?" - erre azonnal nőnek gondolnak, pedig férfi is lehetek, és megkapom hogy: "Nem találsz párt anyukám? Talán a nagy karrierista feminista önmegvalósítás közben el kellett volna gondolkodni." :D


Ez csak egy példa volt de végtelenségig sorolhatnám.



2020. nov. 1. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb ember a saját problémájára keres megoldást vagy tippeket.
2020. nov. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:
90%

Igen, az esetek túlnyomó többségében egy ilyen jellegű kérdést olyan ember tesz fel, aki közvetlenül érintett. A félreértést elkerülendő érdemes jól megfogalmazni a kérdést, vagy részletezni, hogy milyen szempontból körbejárt válaszra számítanál. Illetve a válaszok szempontjából az sem mindegy, hogy milyen kategóriában teszed fel a kérdést.


Ha én tettem volna fel a kérdést, akkor inkább kérdeztem volna úgy, hogy mennyire tartható a mai korban az a mondás, hogy „a nőnek a konyhában a helye”. Nem változott-e annyira a párkapcsolati munkamegosztás, illetve a társadalom működése, hogy ezt az álláspontot felül kellene bírálni? (Pl. az a gazdasági tény, hogy egy férfi általában a fizetéséből nem tudja eltartani a családját, a fizetések úgy vannak belőve, hogy feltételezik, hogy egy párkapcsolatban, házasságban mindkét fél dolgozik.) Ez így már inkább fogja bevonzani a témát mélységében kicsit jobban érintő válaszokat, kevesebb teret ad a trollkodásra.

2020. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!