Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek, mit tegyek, ha...

Szerintetek, mit tegyek, ha új programot akar bevezetni a cég (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek, segítsetek!

Tudom, hogy későn írok, de egy új programot akarnak bevezetni a munkahelyemen a jövő héten, ami még alig volt tesztelve és mint kiderült számos követelményeknek kell még megfelelnie a programnak. Nagyon tartok tőle, mert én szívesebben dolgoznék egy megbízható, felhasználóbarát, jól bejáratott szoftverrel, mint egy bizonytalan újjal. Mint munkavállaló tudom, hogy felelősséggel tartozom az elvégzett munkámmal, de ilyenkor ha valami nincs jól beállítva a programban és ezért téves helyre könyvel valamit a program, amivel esetleg bírságot szabnak ki a cégre, akkor kit terhel a felelősség? A munkavállalót vagy a munkáltatót, esetleg a programfejlesztőt? Van erre valami jogszabály? Hol tudnék ennek utánajárni? Van egy honlap, ahol ezeknek utána tudnék járni?

Nagyon szeretnék a mostani programmal tovább dolgozni, mert abban sokkal jobban megbízom, mint ebben az újban. Hozzátenném, hogy amikor a mostani szoftverrel dolgoztam, akkor mindent rendben talált a hatóság, soha nem hibáztam vele.

Szerintetek mit tegyek? Van arra jogom, hogy az új programot csak a cég felelősségére használjam? Vagy akkor is engem terhel a felelősség? Hiszen a munkáltató döntött az új szoftver mellett és én nem szeretnék egy olyan programért felelősséget vállalni, amit nem én akartam csak rám "erőltetnek":(


Minden segítséget előre is nagyon szépen köszönök!



Egy kétségbeesett munkavállaló



2020. nov. 1. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezeket egyeztetted vele?

Könyvelőprogram?

Úgy értve új, hogy most készült el és a cég az első vevője, vagy megrendelője?

Ha alkalmazott vagy, akkor a céget terheli a felelősség, ha valami el lesz rontva. De ha magánvállalkozóként dolgozol a cégnek, akkor már tiéd a felelősség.

2020. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segítettél vele.

Már létezik ez az új program, csak az a cég ahol most dolgozom most akarja lecserélni a régire. Még nincs minden jól beállítva az új programban, ezért is vannak aggályaim.

Próbáltam lebeszélni a felettesemet erről a programról, de sajnos eddig sikertelenül. Mondtam, hogy ezzel csak több idő fog elmenni a munkaidőmből és a többi munka rovására fog menni. Holnap még beszélek a felettesemmel és a vezetővel is, hátha sikerül meggyőznöm Őket, hogy miért lenne jó a jól bevált mostani programot használni még ha esetleg drágább is. Mert sajnos még eddig arra sem tudtak válaszolni, hogy miért kellett programot váltani.

Nem vagyok magánvállalkozó, alkalmazottként vagyok bejelentve. Hiszek Neked, hogy ilyenkor a céget terheli a felelősség, de ezt hogy tudnám Nekik is bebizonyítani, hogy ezzel Ők is tisztába legyenek? Mert ha be tudnám, akkor lehet, hogy fontolóra vennének, hogy ez mekkora kockázatokkal jár és inkább megtartják a régit, ami biztonságosabb és megbízhatóbb. Köszönöm még egyszer a segítséget!

2020. nov. 1. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem hallottam, hogy egy alkalmazott ennyire agal egy új program miatt. Én is könyvelek, értem miről beszélsz, de biztos nem állnék a főnökeim elé ezzel, hogy ne. Illetve sztem ha megtennem, azt mondanak, hogy keresnek valaki mást aki már dolgozott ezzel a programmal. Minden kezdet nehéz.
2020. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja előző vagyok, a kérdésre nem válaszoltam. Szóval ha igazoltan programhiba akkor nyilván nem te vagy a felelős, de ha könyvelési hiba akkor te vagy.
2020. nov. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem könyvelő program csak hasonló. Beszéltem a főnökömmel és a vezetővel, a váltás oka, hogy az új programra olcsóbb a licenc, így sajnos a régi nem maradhat, viszont még egy pár hétig használhatom, amíg az újat be nem állítják úgy, hogy megbízhatóan működjön. Remélem, azzal is ugyanolyan jó lesz dolgozni, mint a "régivel".
2020. nov. 2. 23:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemes lett volna a főnökeidnek futni még egy kört. A legtöbb ilyen szoftvert csak forgalmazzák a nagyobb cégek, csak látszólag van tőlük, de igazából egy kisebb cégé. Annyi szerepe van a nagy cégeknek, hogy forgalmazzák és biztosítják a supportot a szoftverekhez. Van olyan szoftver, ami két viszonteladón is keresztül megy.

Ha közvetlenül a fejlesztőjét, gyártóját keresik meg és attól vesznek licencet és oda fizetik az éves support költségeket, akkor fele, vagy harmada lesz az ára és minden költsége. Mindenkinek ezzel meg lenne oldva a gondja.

A külföldi szoftverek esetében ugyanígy van, SAP, IFS, Dynamics, ezeknek magyar forgalmazóik vannak, de nem igazán ők a fejlesztők (esetleg más rendszerekkel biztosítják a kapcsolatot kisebb fejlesztésekkel), leginkább csak a supportot biztosítják.

De gyakori az az eset is, hogy jó az amit használnak, de EU támogatást kapnak a másik szoftver megvásárlása esetén, aminek egy kisebb részéből megveszik a szoftvert, a többit elszámolják valahogy. Ebben az esetben biztos, hogy már nem változtathatnak, ha már be lett adva a pályázat.

2020. nov. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat, azóta belejöttem az új program használatába.

2022. febr. 3. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!