Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen az élet a kisebb...

Milyen az élet a kisebb oroszországi városokban?

Figyelt kérdés
Moszkva és Nyugat-Oroszország jól áll viszonylag de milyen az élet kisebb városokban? Gondolok itt például ezekre: Novoszibirszk, Volgográd, Rostov on Dov, Krasznodar, Szocsi, Szentpétervár, Ufa, Jekatyeringburg

2020. nov. 4. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl jó.


Én négy részre bontanám az országot ilyen szempontból.


1. Moszkva/Szentpétervár. Itt jók a keresetek viszont magasak az árak mindenből, lakás különösen drága. Sok az expat nemzetköziesebb hangulatú helyek.


2. Az Európai-Oroszország városai. (pl Nyizsnyij Novgorod, Kazany, Szamara, Ufa) Itt viszonylag rossz az élet mert nagyobb a munkanélküliség+ sok helyen közbiztonság sem a legjobb. Nagyon sok gyár tönkrement, nagy lerobbant telepek vannak emiatt. (Itt megjegyzendő hogy kivételt képeznek az Uralhoz közel eső nehézipari központok pl Jekatyerinburg Cseljabinszk Magnyitogorszk)


3. A Nyugat-Szibériai ill. Távol-Keleti városok. (Novoszibirszk, Tomszk, Irkutszk, Krasznojarszk Omszk, Habarokvszk, Vlagyivosztok). Itt több a munkalehetőség, jobb a közbiztonság és jobban (szerényen de kényelmesen) meg tudsz élni a fizetésből. Cserébe a telek zordak, és eldugott helyek ezek a világtól picikét messze. (a természet viszont gyönyörű, sok hegy van és ott a Bajkál-tó.)



És van egy utolsó kategória

4. Az Észak-Szibériai nyersanyag lelőhelyek. ( Norilszk, Novy Urengoy, Vorkuta, Jaktuszk). Itt Nyugat-európai szinthez képest sem rosszak a fizuk, jól meg tudsz élni, munka van bőven (mert alig van aki otg elvállalja, és ennek oka van)......és ez az hogy a telek ha lehet még durvábbak - 50 fokokkal ami teljesen normális ott plusz több hét teljes sötétség, szinte nulla kikapcsolódási lehetőség, szennyezett városok.


Ha kiköltözésen gondolkodsz akkor én a 3. és 4. kategória közül választanék attól függőben mennyire bírom a hideget meg a napfény hiányát. De pl Krasznojarszk, Novoszibirszk Irkutszk jó választás.



U.I. Falvakban ill pár ezres városokban kB középkor van.

2020. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Спасибо ez leírta a valóságot elég jól 😁
2020. nov. 19. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam kiköltözésen. Az én kedvenceim Krasznojraszk, Irkutszk, Tomszk. Valamint Novy Urengoy csak ott számomra (informatikát tanulok) talán kevesebb munka lenne mert alapvetően az a város a földgáz kitermeléséből és feldolgozásából él.
2020. nov. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja #1 voltam
2020. nov. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!